На конкурс «Радіодрама UA/UK» допущено 143 роботи

На конкурс «Радіодрама UA/UK» допущено 143 роботи

16:59,
13 Липня 2018
2372

На конкурс «Радіодрама UA/UK» допущено 143 роботи

16:59,
13 Липня 2018
2372
На конкурс «Радіодрама UA/UK» допущено 143 роботи
На конкурс «Радіодрама UA/UK» допущено 143 роботи
Протягом найближчих півтора місяця члени журі оцінюватимуть радіоп’єси, а 3 вересня матимуть сформований шортлист, до якого увійдуть роботи десяти учасників.

Про це йдеться на сайті suspilne.media.

Організаторами конкурсу «Радіодрама UA/UK» є «UA: Українське радіо» та Британська Рада у партнерстві з Мистецьким Арсеналом. У ньому могли брати участь аматори та професійні письменники. Усього надійшло 192 заявки. За результатами технічного відбору до участі у конкурсі допущено 143 роботи. 

«Я щаслива, що конкурс викликав таку увагу серед авторів п’єс. Це говорить про велику довіру до нас, а також про увагу до радіоп’єс. Це унікальний жанр, який наразі в Україні можна почути лише на UA: Українське радіо "Культура". Цілком закономірно, що суспільне мовлення уможливлює такі мистецькі проекти – вони цікаві нашій аудиторії, а також дозволяють розвинути в Україні цей особливий жанр. Попереду багато роботи з відбору, а також постановки. Переконана, що наше авторитетне журі вибере найкращі тексти, а творча команда якнайкраще втілить авторський задум. Вже не можу дочекатися прем’єри взимку 2019 року", – сказала продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.

До складу журі входять представниці Британської Ради Ганна Веселовська і Наталя Ворожбит, Оксана Щур і Богдан Жолдак від Мистецького Арсеналу, Неллі Даниленко та Ярослава Кравченко від «UA: Українське радіо».

«Усе відбуватиметься поетапно. Протягом найближчих півтора місяця члени журі оцінюватимуть радіоп’єси, а 3 вересня матимуть сформований шортлист, до якого увійдуть роботи десяти учасників. Саме вони й будуть запрошені до участі у майстер-класі зі сценарної майстерності від британської авторки та драматургині Франсес Бірнс. Після того конкурсанти матимуть можливість допрацювати свої тексти та подати їх на розгляд журі для фінального визначення переможця», – розповіла менеджерка літературної програми Британської Ради в Україні Даша Стокоз.

Над роботою до продакшену долучиться експерт із британської компанії Rockethouse, який поділиться з українськими радіопродюсерами та режисерами своїм досвідом використання найостанніших розробок у сфері радіопостановок.

Прем’єра радіодрами очікується у січні 2019 року в ефірі «UA: Українське радіо». Автор чи авторка найкращої радіоп’єси отримає грошову винагороду у розмірі 25 000 гривень.

«Чому відроджуємо? Не плутайте псевдорадійний жанр "Театр перед мікрофоном" з оригінальним радіожанром "Радіоп'єса", який поширений на європейських та американських розмовних радіо. "Театр перед мікрофоном" - звукозапис театральної вистави за сценарієм для театральної сцени у стінах стаціонарного театру. "Радіоп'єса" - постановка у радіостудії сценарію, написаного спеціально для радіо з прописаними шумовими ефектами. З 1924 по 1932 роки на Українському радіо звучали радіоп'єси, допоки Радіокомітет Всесоюзного радіо не визнав цей жанр радіодрами "буржуазним", як і джаз та багато іншого. Українське радіо відроджує по суті з нуля школу радіодраматургів, звукорежисерів-постановників радіодрами в Україні», – написав у себе на сторінці у Facebook генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

Нагадаємо,  прийом робіт тривав з 25 квітня по 30 червня 2018 року включно.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду