Канали «Українського радіо» переходять на супутник Amos-3

Про це йдеться на сайті «Українського радіо».

«Для прийому програм:

1. Радіо УР-1 (UR-1)

2. Радіо УР-2 (Radio Promin)

3. Радіо УР-3 (Radio Culture)

4. Радіо «Голос Донбасу» (Golos Donbasu)

5. «Всесвітня служба радіо Україна» (Radio Ukraine International)

необхідно налаштувати супутникові тюнери за новими параметрами (змінюється тільки частота):

1. Супутник – Amos 3

2. Орбітальна позиція – 4° західної довготи

3. Частота  - 11 139,5 МГц

4. Поляризація – горизонтальна (Н)

5. Символьна швидкість – 30,000 Мсимв/с

6. Предкорекція помилок (FEC) – ¾», – йдеться у повідомленні.

На цій частоті також будуть телеканал «Культура» (Culture, кодування немає); телеканал Центральний канал (KDRTRK); закарпатський телеканал «Тиса-1» (TYSA 1, кодування немає);

За даними УР, для забезпечення зручності переходу до 31 березня 2017 року буде відбуватися паралельне мовлення на двох супутниках Amos-2 та Amos-3. У зв’язку з цим першого березня можливі технічні неполадки в ефірі каналів УР.

Зазначимо, Національна суспільна телерадіокомпанія також переводить всі свої супутникові канали на Amos-3. З 8 лютого 2017 року усі телеканали Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), а саме: «UA:Перший», «UA:Крим», «Культура», ЦК (КАТРК) і закарпатська філія «Тиса-1», розпочали паралельне мовлення на супутниковому ретрансляторі Amos 3.

Як повідомляє сайт «UA:Першого», супутникове мовлення матиме наступні параметри:

1) супутник Amos З

Орбітальна позиція – 4° західної довготи
Частота – 11 175,5 МГц
Поляризація — горизонтальна
Швидкість передачі даних (SR) – 30,000 Мсимв/с
Корекція FEC – ¾ 
Стандарт: DVB-S/MPEG-2
Телеканал «UА:Перший» (UA:Pershiy, кодування BISS) – код надається за особистим зверненням до оператора за адресою cz@ntu.ua;
Телеканал «UА:Крим» (UA:KRYM, кодування немає).

Для зручності користувачів створено сайт telemaster.com.ua з текстовими та відео інструкціями по переналаштуванню тюнерів різних марок на новий супутник для прийому каналів та базою даних майстрів супутникового телебачення в різних населених пунктах, до яких можна звернутись в разі необхідності.

Нагадаємо, першого березня супутник AMOS-2  знімуть з орбіти як технічно застарілий. Уже зараз працює новий супутник Amos-3. Частоти 10759 Н та 10806 Н будуть працювати по 31 березня.

Додамо, 15 лютого 2016 року Національна телерадіокомпанія України перевела на супутник Amos-2 всі супутникові теле- і радіоканали, які влилися до неї в межах реорганізації державних загальнонаціональних і регіональних мовників на суспільне мовлення.

comments powered by Disqus