24 січня на радіо «Культура» відбудеться прем’єра переможця конкурсу «Радіодрама UA/UK» – п’єси «Голос»

Facebook

Про це повідомила прес-службаБританської Ради, яка є організатором конкурсу «Радіодрама UA/UK» у партнерстві з «Українським радіо» та «Мистецьким арсеналом».

Переможницею британсько-українського конкурсу «Радіодрама UA/UK» стала літературознавиця, журналістка, викладачка Києво-Могилянської академії та письменниця Ірина Борисюк, яка отримала винагороду — 25 тисяч гривень. Її радіоп'єса «Голос» розкриває любовний трикутник між жінкою, штучним інтелектом та його творцем, повідомили у Британській Раді.  

Ірина Борисюк сказала, що найбільшим призом цього конкурсу вона вважає не так грошову премію, як можливість відвідати майстер-класи. Авторка п’єси розповіла, що у творі є три персонажі – штучний інтелект, його творець та жінка, які склали любовний трикутник.

Зазначимо, що на конкурс надійшли 192 сценарних заявки з усіх регіонів України. Члени журі відібрали 10 фіналістів, які пройшли тренінг із сценарної майстерності від британської авторки радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз.

Менеджерка літературної програми Британської Ради в Україні Даша Стокоз пояснила, що «Радіодрама UA/UK» — не лише конкурс радіоп’єс.

За її словами, це також широка фахова програма, яку Британська Рада сконцентрувала довкола вдосконалення письменницької майстерності та технічних аспектів виготовлення радіовистав. «Ми сподіваємося, що досвід британських експертів приверне увагу українських професіоналів до нових можливостей створення якісного аудіопродукту, зокрема радіовистав, які користуються популярністю у всьому світі», – додала вона.  

Продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська розповіла, що проект «Радіодрама UA/UK» без перебільшення можна назвати однією з найважливіших подій у житті радіо 2018 року. «Наша команда дуже мобілізувалася і під час читання конкурсних текстів, і під час навчання на тренінгах, і під час роботи над постановкою. Дуже корисним виявився саме освітній компонент, організований Британською Радою. Команда тих, хто на Суспільному працює над радіопостановками, дуже надихнулася новими підходами -- настільки, що спробувала застосувати нові прийоми вже в роботі над радіодрамою "Голос", яка здобула першу премію на конкурсі», —  сказала Ірина Славінська.

«Українське радіо» також відзначило п’єси Яни Коструліної «Сьома хвилина» та Юлії Ємець-Доброносової «Три хвилини слави». Ці тексти, а також «Четвертий варіант» Артура Закордонця та «Палата №7» Дмитра Тернового теж стануть радіовиставами та прозвучать в ефірі «Українського радіо».

Нагадаємо,  прийом робіт тривав з 25 квітня по 30 червня 2018 року включно. До складу журі входили представниці Британської Ради Ганна Веселовська і Наталя Ворожбит, Оксана Щур і Богдан Жолдак від Мистецького Арсеналу, Неллі Даниленко та Ярослава Кравченко від «Українського радіо».

14 листопала стало відомо, що переможницею британсько-українського конкурсу «Радіодрама UA/UK» стала літературознавиця, журналістка, викладачка та письменниця Ірина Борисюк. 

Додамо, з 10 грудня у Будинку звукозапису розпочали роботу над ефірною версією радіоп'єси переможця україно-британського конкурсу «Радіодрама UA/UK» – «Голос» Ірини Борисюк.

Варто зазначити, що на радіо «Культура» з вівторка по п’ятницю о 21:20 в ефірі звучить «Радіотеатр», та щосуботи о 21:00 – «Вистава без антракту».

comments powered by Disqus