Вікторія Сюмар: Реформа суспільного мовлення гальмується спротивом системи

Вікторія Сюмар: Реформа суспільного мовлення гальмується спротивом системи

16:53,
2 Листопада 2016
1795

Вікторія Сюмар: Реформа суспільного мовлення гальмується спротивом системи

16:53,
2 Листопада 2016
1795
Вікторія Сюмар: Реформа суспільного мовлення гальмується спротивом системи
Вікторія Сюмар: Реформа суспільного мовлення гальмується спротивом системи
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомила, що реформа суспільного мовлення гальмується спротивом системи.

Про це вона сказала 2 листопада на засіданні Кабінету Міністрів.

«Нібито є закон, нібито є політична воля і вона заявлена, але бюрократичні процедури нам гальмуютьпроцес», – зазначила вона.

На її думку, за створенням суспільного мовлення спостерігає все європейське суспільство. Політика в Україні і світі не робиться без ЗМІ.

«Ми 15 років боролися за суспільне мовлення, ухвалили відповідне законодавство. І якщо у нас не буде незалежних ЗМІ, олігархи будуть визначати, хто буде в телевізорі і кого підтримуватимуть люди», –  повідомила пані Сюмар.

Вона наголосила, що статут НСТУ має бути затверджений якнайшвидше, і Комітет зі свободи слова готовий погодити з міністерствами всі нюанси, які виникають щодо статуту, з тим, щоб упродовж місяця цей статут з'явився. На її думку, якщо до нового року це не буде зроблено, то на рік відкладеться реформа «А цього робити ніяк не можна», – підкреслила голова комітету.

Серед ключових питань вона назвала оцінку всього майна НТКУ Фондом держмайна і бюджет: «Якщо ми не знайдемо кошти для того, щоб забезпечити у відповідності до закону фінанасування суспільного мовлення (а це виробництво, це контент, це те, що люди дивляться), в нас не буде цього суспільного мовлення».

Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що «наш обов'язок довести цю справу до логічного завершення, і ми готові на повну взаємодію з парламентським комітетом для ухвалення необхідних рішень».

Нагадаємо, 1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. За його словами, відповідно до Закону про Суспільне має бути 0,2% від держбюджету, це приблизно 1,2 млрд грн. Із них держава відбирає 450 млн грн витрат на «Євробачення-2017» , 250 млн грн. відбирає у вигляді платні за трансляцію, 149 млн грн відбирає податками, і 46 млн грн  комунальними платежами забирає місто. Ще 112 млн грн апріорі йдуть на міжнародну діяльність (олімпіади, чемпіонати світу тощо). В залишку – 193 млн грн.

2 листопада Кабінет Міністрів на засіданні погодив звільнення Зураба Аласанії. Тепер має прийняти рішення Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, коаліція «За суспільне мовлення» 1 листопада у відкритому зверненні висунула вимогу припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду