Ситуація на «Укртелефільмі» - це такий собі «італійський страйк» – Григорій Шверк

Ситуація на «Укртелефільмі» - це такий собі «італійський страйк» – Григорій Шверк

13:59,
17 Березня 2016
2905

Ситуація на «Укртелефільмі» - це такий собі «італійський страйк» – Григорій Шверк

13:59,
17 Березня 2016
2905
Ситуація на «Укртелефільмі» - це такий собі «італійський страйк» – Григорій Шверк
Ситуація на «Укртелефільмі» - це такий собі «італійський страйк» – Григорій Шверк
Трудовий колектив використовував всі можливості в тому числі й правові, щоб уповільнити процес створення суспільного мовлення будь-яким чином, наприклад, весь час подає до суду. «Це такий собі “італійський страйк”», – сказав народний депутат Григорій Шверк.

Звітуючи на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 16 березня 2016 року про те, чи змінилася ситуація на ДП «Студія «Укртелефільм» після виїзного засідання Комітету, що відбулося 25 лютого цього року, Григорій Шверк зазначив: «Працює комісія з реорганізації, приймає рішення, є якісь кроки назустріч щодо термінів складання балансу, проведення інвентаризації, зокрема на 11 квітня має бути інвентаризація, баланс та ін. Тобто дещо робиться, але дуже повільно. Тому цей процес уповільнить створення суспільного мовника ще на декілька місяців, якщо не здійснити якісь екстраординарні заходи. Тому й з’явилася пропозиція, яка була узгоджена і з НТКУ, із трудовим колективом, і з Комітетом, щоб внести зміни до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» таким чином, щоб ДП «Укртелефільм» приєдналася до суспільного мовника не на першому етапі, а на другому, коли вже власне буде створено юридичну особу ПАТ НСТУ. Як тільки цей закон буде прийнятий, розблокується реформа».

За його словами, керівництво студії передала установчі документи й печатку голові комісії з реорганізації Олені Любченко, водночас на кожному засіданні комісії з реформування члени трудового колективу кажуть, вона викрала у них печатку і документи.

«Ми всі знаємо те, що «Укртелефільм» живе з того, що продає квартири. І зараз вони вимагають виплатити членам трудового колективу компенсацію за невикористані відпустки, які вони собі намалювали невідомо скільки, а балансу досі немає. Вони хочуть, щоб їм повірили на слово, що компенсація ця становить саме 2 млн. грн. Плюс ще 1,5 млн грн. компенсацію при звільненні. Яким чином ці суми обраховані, не зрозуміло. Очевидно, що це свідомі кроки на затягування реформи і доведення цієї ситуації до якогось глухого кута», – сказала перший заступник голови Комітету свободи слова Ольга Червакова.

Голова Комітету Вікторія Сюмар подякувала колегам за те, що вони взяли активну участь в засіданнях комісії з реорганізації «Укртелефільму». «Але,  не зважаючи на те, що сторони сіли за стіл переговорів, процес не розблоковується. Тому й виникла законодавча ініціатива щодо внесення змін до закону про суспільне мовлення», – уточнила вона.

Нагадаємо, 15 березня народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували законопроект № 4232 «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» (щодо порядку приєднання ДП «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"»).

За чинним законодавством, «Укретелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мають спершу приєднатися до НТКУ, після чого на їхній базі має бути створено НСТУ.

Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму». Фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ призвів до неможливості створити ПАТ «НСТУ».

Ухвалення запропонованих Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики змін до закону дасть можливість нарешті утворити суспільного мовника, після чого – приєднати до нього «Укртелефільм».

Про те, що «Укртелефільм» ввійде до складу ПАТ НСТУ на другому етапі, зазначала й народний депутат Ольга Червакова.

Нагадаємо, про ідею законодавчо розблокувати реформу суспільного мовлення нещодавно повідомляв народний депутат Григорій Шверк.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду