Олег Ляшко:  «Радикальна партія делегувала Козака, ми маємо право його й відкликати»

Олег Ляшко: «Радикальна партія делегувала Козака, ми маємо право його й відкликати»

22:44,
13 Березня 2017
3517

Олег Ляшко: «Радикальна партія делегувала Козака, ми маємо право його й відкликати»

22:44,
13 Березня 2017
3517
Олег Ляшко:  «Радикальна партія делегувала Козака, ми маємо право його й відкликати»
Олег Ляшко:  «Радикальна партія делегувала Козака, ми маємо право його й відкликати»
Лідер Радикальної партії та парламентської фракції Радикальної партії Олег Ляшко вважає, що має право відкликати з Наглядової ради ПАТ «НСТУ» В’ячеслава Козака, який був делегований до НР від цієї фракції. Хоча відповідно до Закону про Суспільне мовлення такого права фракції не мають.

«Радикальна партія делегувала Козака, ми маємо право його й відкликати. Він там не сам по собі, а представляє нашу політичну силу. Тому нам і вирішувати хто представлятиме Радикальну партію, бо ми відповідаємо перед громадянами за якісну роботу делегованих нами висуванців», – написав Олег Ляшко у Facebook, коментуючи допис секретаря Наглядової ради Вадима Міського.

Водночас Вадим Міський вважає, що спроба заміни члена Наглядової ради має всі ознаки тиску і порушення закону про Суспільне мовлення. За словами Вадима Міського, за його інформацією здійснюється ймовірний тиск на члена Наглядової ради НСТУ В’ячеслава Козака, щоб він написав заяву про складання повноважень за власним бажанням. Абсолютна більшість членів Наглядової ради суспільного мовлення розцінює це як факт політичного тиску, і з цього приводу оприлюднила 13 березня заяву.

«Закликаю наших колег по парламенту, які опікувалися прийняттям закону про суспільне мовлення Svitlana Zalishchuk, Вікторія Сюмар, Григорий Шверк, Сергій Лещенко, Mustafa Nayyem, Sergey Vysotsky, Olga Chervakova, Oleksandr Opanasenko - неухильно стояти на захисті незалежності суспільного мовника та переконати фракцію Радикальної партії Олег Ляшко не чинити ймовірний тиск на члена Наглядової ради. Особисто переконаний, що створення прецеденту заміни члена Наглядової ради, призначеного за поданням депутатської фракції, несе ризик втрати довіри до процесу реформи та чесності конкурсу на посаду Голови правління ПАТ НСТУ з боку громадян України й міжнародних партнерів України. Заборона політичного тиску прямо передбачена Законом про суспільне: «Стаття 8 частина 5: "Член Наглядової ради НСТУ, який до призначення на посаду був членом будь-якої політичної партії, на час здійснення своїх повноважень зупиняє членство у цій партії. Він не може брати участі в партійній діяльності чи виконувати доручення партії, будь-якого її органу або посадової особи". «Стаття 3 частина 2: "Забороняється втручання державних органів та органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій у діяльність НСТУ з метою встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації, що поширюється Суспільним телебаченням і радіомовленням України". Звертаю увагу Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та міжнародних партнерів України на ймовірний факт такого тиску Marten Ehnberg, David Stulík, Colombe de Mercey», – написав Вадим Міський.

Нагадаємо, члени Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ») виступили проти спроби втручання в діяльність Наглядової ради з боку парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Відповідну заяву підтримали більшість членів Наглядової ради.

Зокрема, у заяві йдеться про те, що членам Наглядової ради ПАТ «НСТУ» стало відомо, що парламентська фракція Радикальної партії Олега Ляшка звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з клопотанням про заміну члена Наглядової ради ПАТ «НСТУ», раніше делегованого до складу Наглядової ради цією фракцією, на іншу кандидатуру. При цьому фракцією не було вказано жодної з передбачених законом правових підстав для такої заміни. Вони розцінили це як тиск, оскільки парламентська фракція хоче замінити члена Наглядової ради з не передбачених законом підстав. Відповідно до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» фракція з власної ініціативи не має права достроково відкликати обраного нею представника (ст.10).

Члени НР мають чотирирічний термін повноважень, починаючи з 19 січня 2017 року.

Нагадаємо, 9 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглядала подання фракції Радикальної партії Олега Ляшка щодо включення до Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Валентину Руденко замість В’ячеслава Козака. Регуляторний орган переніс це питання на наступне засідання, оскільки хотів бачити на наступному засіданні В’ячеслава Козака, Валентину Руденко, голову наглядової ради НСТУ Тетяну Лебедєву і керівника або представників фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Нацрада зазначила, що хоче знати підстави для зміни члена Наглядової ради. Юрій Артеменко нагадав, що стаття 10 закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачає виключні 9 підстав припинення повноважень члена наглядової ради.

Раніше фракція Радикальної партії Олега Ляшка вже міняла свого представника Миколу Давидюка на В’ячеслава Козака. Але це було ще до реєстрації юридичної особи ПАТ «НСТУ».

Фото з Facebook-сторінки  Олега Ляшка

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду