НСТУ оскаржуватиме можливі санкції EBU через «Євробачення» і вважає їх необґрунтованими

НСТУ оскаржуватиме можливі санкції EBU через «Євробачення» і вважає їх необґрунтованими

18:57,
29 Червня 2017
2080

НСТУ оскаржуватиме можливі санкції EBU через «Євробачення» і вважає їх необґрунтованими

18:57,
29 Червня 2017
2080
НСТУ оскаржуватиме можливі санкції EBU через «Євробачення» і вважає їх необґрунтованими
НСТУ оскаржуватиме можливі санкції EBU через «Євробачення» і вважає їх необґрунтованими
Національна суспільна телерадіокомпанія України як мовник-організатор «Євробачення-2017» заявляє, що можливі санкції Європейської спілки мовників (EBU) проти НСТУ є необґрунтованими. НСТУ оскаржуватиме такі санкції згідно з правил, що діють в Європейській спілці мовників та її Статуті.

Про це йдеться в офіційній позиції НСТУ, яка розміщена на сайті «UA: Першого».

У заяві зазначено, що НСТУ доклала всіх зусиль, щоб Міжнародний пісенний конкурс у Києві пройшов успішно.

«Попри це Європейська мовна спілка заявила, що розглядає можливість санкцій проти ПАТ "НСТУ" за те, що мовник-організатор не зміг забезпечити участь співачки з Російської Федерації Юлії Самойлової у конкурсі», – повідомляє НСТУ.

В НСТУ наголосили, що рішення про заборону в'їзду на територію України Юлії Самойлової строком на три роки прийняла Служба Безпеки України у зв'язку з доведеним фактом незаконного в'їзду співачки на територію окупованого Криму.

«У зв'язку з цим НСТУ повідомляє, що неухильно дотримується законодавства України, виконує рішення уповноважених органів влади і не вбачає можливим порушувати закони держави під жодним приводом. Євробачення як і будь-який інший міжнародний конкурс не може стати винятком і виправданням для порушення законів країн-учасниць конкурсу.

Крім того, НСТУ наголошує, що суспільний мовник не є органом, що контролює кордони чи таким, що впливає на законодавство України. Питання правил перетину кордонів та відповідних санкцій за їх недотримання не лежить у площині відповідальності Національної суспільної телерадіокомпанії України», – йдеться у заяві.

«З огляду на вищевикладене, санкції проти НСТУ є необґрунтованими. НСТУ оскаржуватиме такі санкції згідно з правил, що діють в Європейській мовній спілці та Статуту ЄМС», – підкреслив мовник-організатор.

Нагадаємо, 29 червня Європейська спілка мовників (EBU) заявила, що не збирається впроваджувати санкції проти Росію через те, що «Первый канал» (РФ) відмовився транслювати «Євробачення-2017». Мова йде лише про попередження. Натомість на Україну буде накладено «суттєвий штраф» через не допуск російської учасниці «Єврообачення-2017» на територію України.  

Нагадаємо, 29 червня голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, перебуваючи у Дубліні на Генасамблеї Європейської спілки мовників, заявив,  що Європейська спілка мовників стала в чергу з РФ і Euronews, щоб «придушити в колисці ледь народженого Суспільного мовника України».

Додамо, 22 березня 2017 року СБУ заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки через те, що вона нелегально в'їхала в Крим, оминувши український контрольно-пропускний пункт. У свою чергу Росія відмовилася транслювати конкурс та відправляти в Україну іншого учасника. 

4 травня 2017 року голова оргкомітету «Євробачення» Франк-Дітер Фрайлінг сказав, що допускає введення санкцій проти Росії і України за порушення статуту конкурсу. Це може бути штраф або заборона участі країн у конкурсі до трьох років. 

19 квітня 2017 року НСТУ, яка є правонаступником  НТКУ, програла в апеляції справу за позовом французької корпорації Euronews SA про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн. Суд триває з травня 2015 року.

Наразі 15 млн євро страхових, які виділив уряд України у випадку можливих зауважень від Європейської спілки мовників щодо «Євробачення-2017», заморожені на рахунку в Женевському банку.  Підстави для арешту та його ініціатор названі не були. НСТУ найняла юридичну фірму зі Швейцарії, оскільки потрібно з’ясувати всі обставини справи та визначити порядок застосування процедури накладення арешту відповідно до швейцарського законодавства.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду