Суспільне для того, щоб поставити важливе в конкуренцію до популярного – Євген Глібовицький

Суспільне для того, щоб поставити важливе в конкуренцію до популярного – Євген Глібовицький

18:26,
23 Серпня 2016
2985

Суспільне для того, щоб поставити важливе в конкуренцію до популярного – Євген Глібовицький

18:26,
23 Серпня 2016
2985
Суспільне для того, щоб поставити важливе в конкуренцію до популярного – Євген Глібовицький
Суспільне для того, щоб поставити важливе в конкуренцію до популярного – Євген Глібовицький
Суспільне мовлення не є для того, щоб його весь час дивилися всі. Основна частина аудиторії дивиться новини комерційних каналів, так, як вона любить, а коли стається щось контраверсійне, – люди перемикаються на Суспільне, тому що вони розуміють: саме тут – виважена, достовірна інформація, і тут їх не введуть в оману.

«Суспільне є для того, щоб дати можливість поставити важливе в конкуренцію до популярного. Якщо є вибір між блокбастером і важливими, але не конче цікавими дебатами, то, звісно, більша частина аудиторії обере блокбастер. А питання полягає в тому, що Суспільне має запропонувати ці нудніші дебати у прайм-тайм, аби в тих, кому важливо їх побачити, була така можливість. Інакше на телебаченні буде «суцільна кока-кола», і смерть змагальності політичного процесу», –  заявив член Наглядової ради Суспільного мовлення, аналітик, громадський діяч і консультант Євген Глібовицький в інтерв’ю інтернет-виданню «Новинарня».

Він вважає, що Суспільне мовлення має працювати на різні меншини. І це не лише національні меншини чи люди з іншою ідентичністю, що спадає на думку передусім. Зараз середній клас є меншиною. Ці люди не мають інформаційного простору, який давав би їм можливості для розвитку. Вони позбавлені можливості критичного осмислення інформації.

«Питання Суспільного мовлення – це питання довіри. Це, скоріше за все, справді не найбільш рейтингові програми. Але це програми, які можна дивитися та яким можна довіряти», – констатував пан Глібовицький.

На його думку, якщо реформа перетворення державного телебачення в Суспільне з якоїсь причини буде профанована чи зупинена, «Громадське» ТБ і радіо фактично стануть суспільними мовниками. В іншому випадку Суспільне зможе їх інтегрувати всередину – «Громадські» вміють ті речі, яких немає в ДНК вчорашніх державних мовників: вони гнучкі, швидкі і сучасні.

Євген Глібовицький вважає, що важко буде обійтися без скорочень. «Якщо через п’ять років Суспільне мовлення має бути успішним, у своїй масі там працюватимуть зовсім інші люди, ніж зараз. Реформа проводиться не для того, щоб перейменувати ЦК КПСС, а щоб його більше ніколи не існувало», – зазначив він.

За його словами, станом на цей момент генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія – на своєму місці. Пан Глібовицький стверджує, що Зураб Аласанія перевиконав те, що мав зробити. «Він як таран, пробив політичний заслін. Але надалі вже не існуватиме потреби в пробиванні політичних заслонів», – додав він.

Євген Глібовицький зазначив, що Наглядова рада ухвалюватиме рішення з приводу керівника на заключному етапі. «Буде розглядатися набір кандидатів, і ми навіть наразі не знаємо, чи буде серед них Аласанія. Та минулі успіхи не означають успіхів у майбутньому, бо чим далі – тим завдання складніші. Надалі знадобляться інші вміння та спроможності. І до кожного кандидата будуть питання, як він зможе вписатися в нові вимоги щодо місії», – сказав пан Глібовицький.

Євген Глібовицький сподівається, що Суспільне мовлення в Україні буде за рік. Воно не одразу відповідатиме всім очікуванням. Це інституція, яка будується довго.

Нагадаємо,  станом на 1 липня 2016 року на НТКУ та філіях скорочено 840 працівників. Це 10% скорочення тривало протягом трьох місяців.

Раніше сайт "Суспільне мовлення" писав, що важливо знати працівникам філій НТКУ про процес створення Суспільного мовлення.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду