Мортен Енберг: Мовлення громад – окремий сектор поряд із комерційними та суспільними медіа

Відповідно до стандартів Ради Європи – мовлення громад визнається окремим сектором поряд із комерційними та суспільними медіа.

На цьому наголосив голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг на комітетських слуханнях на тему «Перспективи розвитку мовлення громад в Україні».

«Підтримка розвитку мовлення громад  – важлива складова розвитку демократичного суспільства та забезпечення медіаплюралізму», – сказав він. 

Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар наголосила, що питання мовлення громад потребує законодавчого врегулювання.

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко зауважив, що при розробці законопроекту про мовлення громад потрібно враховувати два фактори: вичерпаність частотного ресурсу та відсутність місцевої реклами, що призвела до поглинання місцевих мовників мережевими радіокомпаніями.

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський презентував розроблений Нацрадою, «Українською асоціацією мовлення громад» і народними депутатами Григорієм Шверком та Владиславом Севрюковим законопроект під робочою назвою «Про особливості здійснення мовлення територіальних громад з метою розвитку і захисту інформаційного розвитку держави», що базується на практичній діяльності Нацради щодо відновлення мовлення в зоні АТО, у Херсонській області та на Крим.

Він передбачає розбудову замість комунальних проводових радіостанцій мережі малопотужних FM-станцій, заснованих органами місцевого самоврядування, які транслюватимуть від 15 хвилин до 4 годин на добу власного продукту, а решту часу ретранслюватимуть один з радіоканалів «Українського радіо».

Під час обговорення учасники слухань здебільшого висловилися за те, щоб законопроект охоплював усіх мовників громад, а не тільки радіо у невеликих населених пунктах. Детальніше про законопроект читайте невдовзі на сайті «Суспільне мовлення».

comments powered by Disqus