«UA: Культура» у Facebook покаже виставу «Номери» за п’єсою Олега Сенцова

Після вистави виконавчий продюсер «UA: Культури» Лук’ян Галкін поговорить із продюсеркою театральної постановки, а також кінострічки «Номери» за п’єсою Олега Сенцова Анною Паленчук, повідомляє пресслужба Суспільного.

Організатори вистави кажуть, що «Номери» — це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи, здобути утопічну свободу, але біжить по колу. «В утопічному світі номерів усе підпорядковується суворій системі та верховному богові — Нулю. Десять героїв уже звикли весь час бігти по колу. У них немає права обирати, як жити й кого кохати. Вони існують за законом інерції, доки один із них не починає протестувати проти звичного стану речей», — зазначили вони.

Режисерка перенесла персонажів Олега Сенцова до занедбаного цирку, який живе за певним розпорядком: коли їсти та коли пити, «коли спати й кого любити». Герої п’єси та спектаклю не мають імен, лише номери від одного до десяти. «Нуль» — головний суддя, який верховодить. Одну з головних ролей у виставі — Шостого Номера — виконує відома українська акторка Римма Зюбіна.

Варто зазначити, що канал «UA: Культура» не вперше показує вистави у Facebook. 5 травня на Фейсбук-сторінці каналу показували виставу «Сталкери» театру «Золоті ворота», після чого режисер Стас Жирков дав інтерв’ю Лук’яну Галкіну. 12 травня показували виставу APOLLO харківського театру «Нєфть». Режисерка-постановниця — Ніна Хижна. 

Додамо, 7 грудня 2018 року «UA: Культура» транслювала виставу «Номери» паралельно з прем’єрою в столичному в «Довженко-центрі». У цей час Олег Сенцов перебував в ув'язненні в Росії. 7 вересня 2019 року Олега Сенцова звільнили внаслідок обміну між Україною та Росією у форматі 35 на 35.

comments powered by Disqus