Сергій Грішин про виключення з ГО «Громадське телебачення»: «Це політичне рішення»

Сергій Грішин про виключення з ГО «Громадське телебачення»: «Це політичне рішення»

10:00,
18 Лютого 2016
9904

Сергій Грішин про виключення з ГО «Громадське телебачення»: «Це політичне рішення»

10:00,
18 Лютого 2016
9904
Сергій Грішин про виключення з ГО «Громадське телебачення»: «Це політичне рішення»
Сергій Грішин про виключення з ГО «Громадське телебачення»: «Це політичне рішення»
15 лютого громадська організація «Громадське телебачення» виключила зі своїх членів Сергія Грішина та Романа Скрипіна. Сергій Грішин виклав свою точку зору щодо формальних і фактичних причин такого кроку

Днями колишній голова ГО «Громадське телебачення» Роман Скрипін поінформував, що 15 лютого його та журналіста Сергія Грішина виключили з лав «Громадського ТБ». Голова ГО «Громадське ТБ» Наталя Гуменюк у коментарі «Суспільному мовленню» повідомила, що загальні збори ГО більшістю голосів вирішили виключити Романа Скрипіна та Сергія Грішина з членів ГО з підстав, передбачених пунктом 3.11 статуту організації6

- недотримання положень статуту, інших внутрішніх документів організації, а також невиконання рішень загальних зборів організації або програмної ради організації;

- вчинення дій, що суперечать статутній меті організації та/або завдають шкоду її репутації;

- виявлення невідповідності вимогам щодо членства в організації.

Як відомо, 19 січня наглядова рада ГО «Громадське телебачення» заявила, що Роман Скрипін не передав права на доменне ім’я hromadske.tv ГО «Громадське телебачення» та не надав звіту про надходження та використання коштів на рахунку PayPal, на який надходили благодійні внески для ГО «Громадське телебачення», не передав ГО цих коштів, а також коштів від монетизації контенту на YouTube. Ідеться про суму 150 тис. євро та 38 тис. доларів.

«Суспільне мовлення» звернулося по коментарі до виключених з лав «Громадського ТБ» екс-членів організації. Роман Скрипін після консультацій з юристом вирішив наразі не давати інтерв’ю. Водночас Сергій Грішин розповів свою точку зору. Він переконаний, що його виключили з ГО через те, що він підтримував Романа Скрипіна.

Сергій Грішин розповів «Суспільному мовленню», що працював на «Громадському» журналістом з третього дня ефіру – 24 листопада 2013 року й до жовтня 2015 року:

- Потім Гуменюк сказала, що мій рівень її не влаштовує. Я продовжував ходити на роботу, працював продюсером у проекті Intermarium, знімав сюжети. Але мені за це не платили гонорар.

- Чому, на вашу думку, вас виключили з членів ГО «Громадське телебачення»?

- Я думаю, що рішення виключити мене з організації є абсолютно політичним у широкому сенсі цього слова. Адже я не входжу до групи людей, які повірили в те, що Скрипін усе вкрав. Я Романа не сліпо, але підтримував, і ставив питання тим, хто його звинувачує.

10 лютого Наталя Гуменюк прислала мені протокол зборів нашого керівного органу – програмної ради. На зборах Наталя повідомила, що їм надійшла службова записка щодо використання мною техніки, яка належить редакції, для власних потреб. І що про дану обставину неодноразово зазначали інші члени ГО, а я нібито відмовився повертати техніку – власність «Громадського телебачення». Це формальна причина. І це – неправда. В кінці вони ухвалили рішення звернутися до загальних зборів з поданням щодо виключення мене й Романа з членів ГО у зв’язку з вчиненням нами дій, що суперечать статутній меті організації та/або завдають шкоду її репутації.

Коли я прочитав вказану ними причину, вирішив усе-таки піти на ці загальні збори, щоб сказати решті працівників «Громадського», які не курсі перипетій, що звинувачення щодо мене неправдиві. Адже членів ГО – 25 (це ще з нами), а загалом колектив – понад 100 людей. Ясно, що них різні думки. Певна частина лояльні до Роми і розповідають, що останні три тижні в редакції абсолютно нестерпна атмосфера. Навіть якщо в тебе нейтральне ставлення до цього конфлікту, інші колеги можуть з тобою не вітатися. Це неочікувано і дуже неприємно.

- Як проходили збори?

- Перед початком зборів я поспілкувався з нашим технічним директором і ми в робочому режимі узгодили всі питання про повернення техніки після зйомок. На зборах я навів його слова на підтвердження своїх аргументів й заявив, що статуту не порушував. Також я наполіг, щоб нас із Романом виключали не одним пунктом. Бо кожна людина має відповідати за свої дії. Тож нас розділили.

У нас буда довга дискусія. Я вимагав їх набратися сміливості і вказати реальну причину мого виключення. Катя Горчинська (виконавчий директор ГО «Громадське телебачення». – СМ) і Наталя Гуменюк не приховували, що виключають нас через те, що прямо зараз подаються на отримання ліцензій на кабельне та супутникове мовлення. А згідно з прийнятими Національною радою з питань телебачення та радіомовлення рішеннями, власниками ЗМІ у формі ГО будуть записані всі його члени. Катя і Наталя сказали, що не можуть собі дозволити, щоб я і Роман ними числилися. Я думаю, це і є справжня причина.

На зборах Романа не було, всього було близько 17 людей. За виключення Романа проголосували, здається, 11 людей. Після цього Богдан Кутєпов почав кричати на тих, хто не голосував: «Що ви собі думаєте? З ними ж усе зрозуміло!». 10 людей проголосували за моє виключення, троє-четверо утрималися, решта була проти. Я не голосував.

На збори прийшла також юристка Романа. Її попросили почекати в коридорі, поки було обговорення, і запросили зайти тільки перед самим голосуванням. Коли розглядали моє питання, я попросив дозвіл вести відеозйомку. Мені не дозволили, незважаючи на всю «відкритість» організації.

- Чи ви очікували подібного кроку після скандалу щодо вимог до Романа Скрипіна?

- Ні, не очікував, хоча в мене був конфлікт з Наталею й деякими членами програмної ради досить давно. Але я не думав, що вони дійдуть до виключення. Бо це ж по суті вперше сталося – Данила Яневського ми виключили через його власну заяву. Коли Рома був головою, у нього також були конфлікти з Богданом Кутєповим, Андрієм Сайчуком та іншими, але він не намагався нікого виключити. Можливо, вони б не дійшли до цього кроку, якби не доводилося зараз подавати документи в Нацраду. Не знаю, правда, наскільки така поведінка кореспондує із заявами про прозорість і цінностями, які Наталя Гуменюк озвучила зокрема і в інтерв’ю Світлані Остапі. Та в коментарі вашому виданню 16 лютого Наталя не сказала щодо причин виключення мене з членів ГО, а сказала лише про Романа.

- Що плануєте робити далі?

- Буду працювати разом з Романом над новими проектами.

- Якими саме?

- Зараз ми думаємо про кілька проектів. Один з них буде громадським – тобто ГО, яка займається некомерційною діяльністю. Адже Роман починав над цим напрямком працювати з 2010 року. Інші – комерційні.

У нас поки немає фінансування. Ясна річ, ті гроші, про які керівництво ГО «Громадське телебачення» постійно говорить, ми не розглядаємо як кошти на ці проекти (ще до публічного скандалу про гроші, 15 січня, Роман Скрипін поширив на своїй сторінці у Facebook заяву про створення проекту «Громадське Київ» за кошти, зібрані та акумульовані за останні два роки зусиллями переважно закордонних українців з усього світу; у відповідь ГО «Громадське телебачення» заявило, що не має жодного стосунку до створення «Громадського Київ». – СМ).

Тож як скоро і який саме проект ми запустимо, залежить від фінансування, яке зможемо для цього знайти. Я думаю, що немала частина колективу «Громадського» приєднається до нас.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Фото: скріншот з YouTube "Громадського ТБ"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду