На Суспільному проведуть дебати між кандидатами на посаду виконавчого директора УКФ

23 березня о 19:00 на цифрових платформах Суспільного мовника відбудуться перші бублічні дебати між кандидатами на посаду виконавчого директора Українського Культурного Фонду.

Захід організовує Національна суспільна телерадіокомпанія України. Пряма транляція буде доступна на фейсбук та ютуб-сторінках Ссупільного.

Модераори події –  ведуча «Суспільної студії» Дарія Гірна і співведучий токшоу «Зворотний відлік» та редактор проєкту VoxCheck Максим Скубенко.

«Хто з кандидатів на посаду очільника УКФ погодиться прийти на дебати? Що ми про них знаємо? Ці дебати є унікальними та вартими уваги», – зазначили на Суспільному.  

Український культурний фонд (УКФ) – державна установа, яка була створена 2017 року з метою фінансової підтримки культурних проєктів. Основна функція фонду – аналіз грантових заявок, видача грантів на культурні проєкти та моніторинг їхнього виконання.

На посаду виконавчого директора Українського культурного фонду претендує 13 осіб: Інна Білоус, Юлія Гершун, В'ячеслав Жила, Анна Катруліна, Станіслав Которобай, Леся Миськів, Сергій Міранков, Анастасія Рагімова, Жанна Румко, Юлія Савостіна, Олег Соснов, Юлія Федів (теперішня виконавча директорка Фонду) і Вікторія Шторм.

Нагадаємо, 8 лютого 2021 року УКФ повідомив, що у виконавчої директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, яка обіймала цю посаду з 2018 року, завершився контракт. Вона продовжить виконувати свої обов’язки поки проводять конкурс. Того ж дня Наглядова Рада УКФ оголосила конкурс на посаду виконавчого директора установи. 

10 березня 2021 року Спілка концертних індустрій України звинуватила УКФ у непрозорому використанні коштів. Причому саме в той час, коли триває прийом документів на конкурс виконавчого директора УКФ. На цю посаду планує переобратися діюча директорка Юлія Федів.

Український культурний фонд відповів на звинувачення у непрозорості фінансування проєктів. На думку УКФ, невідомий автор припускається помилки, переконуючи, що порядок використання бюджетних коштів визначається наказом Фонду, а отже посадові особи Фонду одноосібно приймають рішення щодо розподілення коштів. Це не так, адже Фонд не є приватною структурою.

У Міністерстві культури та інформаційної політики зазначили, що «поділяють занепокоєння спільноти можливими порушеннями при розподілі коштів», та звинуватили УКФ у недостовірній інформації.

17 березня міністр культури Олександр Ткаченко сказав, що аудиторська перевірка УКФ не повинна впливати на вибори виконавчого директора установи.

Український ПЕН підтримав проведення дебатів кандидатів у виконавчі директори УКФ задля обрання найбільш фахової та компетентної особи на цю посаду.

comments powered by Disqus