Команда «UA: Харкова» запустила цикл документальних казок про карантин в області
Команда «UA: Харкова» запустила цикл документальних казок про карантин в області
Про це Ганна Силаєва розповіла сайту «Детектор суспільного мовлення».
«Назву циклу "За кільцевою" не вигадувала, її "підказало" життя. Ми критично мало, хоч і з об’єктичних причин, показуємо життя регіону, обмежуючись переважно подіями у Харкові, в межах кільцевої дороги», – зазначила Ганна Силаєва.
Продюсерка розповіла, що документальні казки – це колективна робота.
«Ідея проєкту (задум, назва, виконання) – моя. Але я – не єдиний автор. Раніше мій головний біль був у тому, що ми мало показували область. На час карантину частина людей у філії працює дистанційно, призупинена ранкова програма. Через це ми маємо більше ресурсу (людського і матеріального – у розпорядженні новинарів раніше була одна машина, тепер – дві – Ред.) і можемо собі дозволити поїхати в область. Коли знімальна група їде в область знімати для новин про лікарню чи якесь село на карантині, куди обмежений в’їзд, я прошу зайти і дозняти ще в клубі, на пошті, у церкві чи сквері», – сказала Ганна Силаєва.
Із відео репортерів продюсерка складає історію, монтує, режисери допомагають зі звуком і графічним оформленням. Так народжуються документальні казки.
«Документальні казки — це не назва, а жанр, визначення, це коли життя таке, наче вигадане, вимушене», – написала Ганна Силаєва на своїй фейсбук-сторінці.
Продюсерка поставила перед собою завдання у циклі «За кільцевою» показати і розказати людям про людей. Відео про містечка на карантині є одними з найпопулярніших на YouTube-каналі «Суспільне Харків».
«Ці історії дуже популярні на YouTube-каналі, мають найбільшу кількість переглядів. Ніяких моїх заслуг у цьому немає. Люди, очевидно, пересилають їх одне одному, репостять у пабліках, їм цікаво подивитися або на себе, якими очима ми їх побачили, або побачити, що там у сусідів», – зазначила вона.
Наразі продовження проєкту залежить від новинарів філії.
Ганна Силаєва додала, що продюсери інших філій відреагували на документальні казки, і можливо, хтось із них підхопить її ідею.
Документальні казки роблять без пітчингів, картки проєкту і затвердженого бюджету. Ганна Силаєва складає «ці випуски з "відходів" новин, з купи гігабайтів жирного поживного матеріалу, який геніяльні репортери привозять з-за кільцевої, а в новини воно не лізе і не пхається, і не тулиться».
Одну з документальних казок показували у рамках марафону «На карантині», який виходить на «UA: Першому» та в усіх філіях Суспільного.
Нагадаємо, продюсери філій Національної суспільної телерадіокомпанії України з Івано-Франківська, Херсона, Запоріжжя, Житомира, Одеси, Хмельницького та Чернівців розповіли про роботу журналістів над марафоном під час карантину.