На «Українському радіо» запустили проєкт про критичне мислення та медіаграмотність

На «Українському радіо» запустили проєкт про критичне мислення та медіаграмотність

11:33,
26 Листопада 2020
3032

На «Українському радіо» запустили проєкт про критичне мислення та медіаграмотність

11:33,
26 Листопада 2020
3032
На «Українському радіо» запустили проєкт про критичне мислення та медіаграмотність
На «Українському радіо» запустили проєкт про критичне мислення та медіаграмотність
Освітньо-розважальний проєкт «Все потребує доказів» ведуть Олена Вострова і Роман Коляда.

Щочетверга о 19:50 та щосуботи о 8:50 на «Українському радіо» виходить курс інформаційного виживання з Оленою Востровою та Романом Колядою «Все потребує доказів».

Про це повідомляє сайт «Українське радіо».

Це короткоформатний, освітньо-розважальний проєктіз 10 епізодів тривалістю до 7 хвилин. Наразі для прослуховання доступні два подкасти: «Екоїжа: написаному [не] вірити» і «#ВсеПотребуєДоказів: Лайк-Шер-Репост».

«Всі вони мають реальних героїв та ґрунтуються на реальних подіях. Проєкт створений у стилі детективу, має елементи розслідування та фактчекінгу, надає алгоритми перевірки інформації, маркери інформаційних маніпуляцій у різних сферах життя. Особлива увага приділяється розвитку навичок виявлення фейків та інформаційних маніпуляцій у приватних месенджерах і соцмережах», – зазначають на сайті «Українського радіо».

Головна мета проєкту «Все потребує доказів» – сприяти розвитку критичного мислення, надавати концентровану практичну інформацію для формування навичок медіаграмотності, інструменти для самостійної перевірки інформації, а також відстоювати переваги відкритості, прав людини та активної участі у творенні змін.

За словами авторки і співведучої Олени Вострової, їй інколи доводиться чути: «А чого я маю перевірити інформацію? Це абсолютний абсурд! Це справа ЗМІ – перевіряти! Жодним чином звичайні люди не можуть цього робити!». Вона наголосила, що ЗМІ теж брешуть, і це не абсолютний абсурд, що кожен із нас має навчитися перевіряти інформацію, аби не бути об’єктом маніпуляцій.

«Це – вміння ХХІ століття, без якого в інформаційному просторі, де ведуться інформаційні війни, нам просто не вижити. Людьми, які не знають, чого хочуть і за що відповідають, дуже легко маніпулювати. Відповідальність за споживання інформації кожен має взяти на себе сам. Аби доносити наші меседжі ефективно, ми працюємо у короткому форматі, динамічно, грайливо – це, майже, як танго», – сказала вона.  

Проєкт реалізувують у взаємодії з Громадським Простором та Міжнародним фондом «Відродження».

Нагадаємо, у межах міжрегіонального шоу «Ранок на Суспільному», яке виходить на всіх регіональних каналах філій, Віктор Дяченко веде рубрику про фактчекінг. Ведучий щотижня розповідає, як перевірити інформацію, яку дізнаємося зі ЗМІ й соцмереж, на прикладах пояснює, якими мають бути новини, де шукати брехню та які інструменти стануть у пригоді для фактчекінгу.

Ілюстрація: сайт ukr.radio

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду