Зловити хвилю: Три історії про те, як робота на радіо «Промінь» змінює життя медійників

Зловити хвилю: Три історії про те, як робота на радіо «Промінь» змінює життя медійників

09:35,
22 Квітня 2020
5183

Зловити хвилю: Три історії про те, як робота на радіо «Промінь» змінює життя медійників

09:35,
22 Квітня 2020
5183
Зловити хвилю: Три історії про те, як робота на радіо «Промінь» змінює життя медійників
Зловити хвилю: Три історії про те, як робота на радіо «Промінь» змінює життя медійників
Люди «Променя» розповіли про те, як перша українська музична радіостанція вплинула на їхнє життя та що для них означає працювати на радіо.

22 квітня радіо «Промінь» святкує день народження. У свій новий рік радіостанція, яка мовить із 1965 року, заходить під слоганом «Твоя радіоісторія». Ми попросили трьох її працівників розповісти свої радіоісторії — що для них означає працювати на «Промені». І виявилося: ця робота може докорінно змінити життя медійника.

Роман Києвицький, саундпродюсер радіо «Промінь»:

— На початку 1990-х студентами ми збиралися в гуртожитку. Засобами нашого об'єднання були магнітофони, а ще — радіоточка, яка транслювала «Промінь». Лише дві програми з усіх мені справді подобалися — «Гарячий компот» та «Година меломана» з Олексієм Коганом. Саме перша сформувала моє саркастичне почуття гумору. А з другої почалася велика любов до джазу, яка триває й досі.

Згодом життя прив’язало до радіо мене самого до радіо «Всесвіт» у Сумах. Пам'ятаю, як Сергій Шолох із радіо «Континент» привіз нам масу бобін із програмами Олексія Когана. Це був перший момент, коли я подумав: «Я вже це чув. На “Промені”».

А два роки тому коло замкнулося. Я прийшов на «Промінь» разом із новою командою. І тепер працюю над виробництвом програм у тому числі з Льошою Коганом, Олександром Рудяченком, Максимом Яковенком. Людьми, які багато років тому відкрили для мене саме радіо «Промінь».

Як і кожна людина, радіо має власний стиль. У «Променя» він формувався десятиліттями. Це найперша українська музична станція. Але разом із тим «Промінь» сучасний. «Одяг» радіостанції, виробництво та формування аудіостилістики програм — це те, чим я займаюся тепер. Але це краще слухати, ніж про це розповідати.

Моя радіоісторія — історія про те, що Земля — маленька. Кулька — маленька. Але й коло людей, які з тобою «на одній хвилі» в усіх сенсах цього вислову, теж не таке й велике. Нині радіо «Промінь» — це саме моє коло.

Лариса Клюєвська, музична редакторка радіо «Промінь»:

— Моя історія — повна протилежність тому, що розповів Роман. Адже раніше я взагалі не мала уявлення, що таке «Промінь». «Просто Радіо» та «MTV Україна», де я працювала, — це планети з інших галактик.

Але часом життя приносить сюрпризи: ти кажеш «окей» — і розвертаєшся в інший бік. На «Промінь» мене покликав виконавчий продюсер Максим Яковенко. І, не дивлячись на попередній творчий шлях, я би сказала, що «Промінь» мене приємно здивував.

Зіграли роль два моменти: 1) люди «Променя»; 2) українська музика, яку я відкрила для себе по-новому.

Наша команда це інтелігенція й воїни світла. На комерційних радіостанціях трохи інакше. А тут є профі, які працюють десятиліттями. Постійно вдосконалюються.

І, звичайно, музика. Я з MTV — я займалася тим, що за кордоном. А тепер я стежу за тим, як українські виконавці підкорюють світ: Onuka, Alyona Alyona... Недавно Rolling Stone написав про Latexfauna, Panivalkova, Fo Sho і т. д.

І саме тому, що «Промінь» некомерційна радіостанція, ми можемо дозволити собі трохи більше. Наприклад, Tvorchi, які були на «Євробаченні», я готова посперечатися, що першим їх заграв саме «Промінь». Cloudless точно серед перших. Або, скажімо, гурт «О». Не кажучи вже про «Один в каноє» чи «Вів'єн Морт», яких комерційні радіостанції рідко крутять. Це наш пласт. Ми можемо собі це дозволити.

Плюс у мене є свій виклик. Я російськомовна, але маю в планах зробити щось цікаве в етері українською. Тому почуємось!

Ольга Бабчук, ведуча ранкового шоу «РанокПро»:

Для мене «Промінь» — це в першу чергу колектив і друзі. Я прийшла на радіо невдовзі після закінчення університету. Це була моя школа життя і школа спілкування.

Саме той варіант, коли середовище тебе виховує й навчає. Деколи боляче б’є по ділу, але й підтримує. І це абсолютно неоціненна штука. На жодній іншій роботі мені такого не траплялося, тому завжди поверталася на «Промінь» і залишалася з ним.

У нас був молодий завзятий колектив. І»дружній. Саме тут я зустріла свою найкращу подругу Ярину Скуратівську. Це навіть більше, ніж дружба — ми вже спиною одна одну, здається, відчуваємо і розуміємо без слів.

Ясна річ, «Промінь» — це цікаві знайомства, важливі розмови і співрозмовники. Безперечно, цікава робота і проєкти, які залишилися в пам’яті і змінили мене. Ми завжди були каналом української музики. І у 2000-х, коли з нашою музикою в ФМ-діапазоні все було дуже сумно, я завжди відчувала особливу гордість за свій канал.

Правду кажуть, що радіо — це наркотик. І нічого з тим не зробиш. Це невиліковна річ. Бо залежність від такої роботи, звісно, є. Вона класна. І я не впевнена, що її треба лікувати. Хай буде!

Фото: Фейсбук-сторінки ведучих та прес-служби Суспільного мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду