До Дня пам’яті Героїв Небесної сотні три канали «Українського радіо» підготували тематичні програми

До Дня пам’яті Героїв Небесної сотні три канали «Українського радіо» підготували тематичні програми

19:48,
19 Лютого 2019
2324

До Дня пам’яті Героїв Небесної сотні три канали «Українського радіо» підготували тематичні програми

19:48,
19 Лютого 2019
2324
До Дня пам’яті Героїв Небесної сотні три канали «Українського радіо» підготували тематичні програми
До Дня пам’яті Героїв Небесної сотні три канали «Українського радіо» підготували тематичні програми
20 лютого до Дня пам’яті Героїв Небесної кожен із трьох каналів «Українського радіо» – Перший канал «Українського радіо», радіо «Промінь» і радіо «Культура» – підготував тематичні програми. Зокрема, на слухачів радіо «Культура» у цей день о 19:00 чекає пряма трансляція концерту з Будинку звукозапису «Шлях до Свободи» за участі симфонічного оркестру із хоровою капелою Українського радіо спільно із сестрами Галиною та Лесею Тельнюк.

Про це повідомляє сайт «Українського радіо».

«Українське радіо»

О 13:15 – програма «Сьогодні.Вдень» (телеверсія «РадіоДень» на суспільному телеканалі «UA: Перший»), гостем якої стане Микола Кузнєцов – провідний науковий співробітник Інституту кібернетики імені Глушкова, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук та учасник Революції Гідності. Його фотографія разом із сином після побиття «Беркутом» стала одним із символів Майдану. У програмі він згадає події 18-20 лютого.

О 17:00 – трансляція наживо спеціального засідання Генасамблеї ООН, де Президент України Петро Порошенко робитиме доповідь про окуповані території України. Спеціальне засідання заплановане в межах нового пункту порядку денного Генасамблеї, який провела Україна у вересні минулого року.

О 18:35 – повна версія програми «Персона грата» за участі начальника управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка.

Радіо «Промінь»

 О 8:05 у межах програми «Ранок ПРО» ведучі Ольга Бабчук і Ярина Скуратівська проведуть трьохгодинний спецпроект «Історії людей, які змінюють історію». До спецпроекту долучаться: відома піаністка Антуанетта Міщенко; трубач Костянтин Олійник, який щоранку грав на своїй трубі на Майдані; піаноекстреміст Богдан Дніпров, який нині перебуває на Сході України. Згадають людей, для яких події Майдану змінили їхню подальшу діяльність, а також медиків Майдану разом із львівською волонтеркою, дитячою хірургинею Уляною Білоус. Також співзасновниця «Євромайдан SOS», голова правління громадянських свобод Олександра Матвійчук завітає до студії, щоб поділитися своєю історією змін.

Радіо «Культура»

О 08:10 у програмі «Культура.Live» художниця Вікторія Романчукрозкаже про власне сприйняття Майдану й втілення його в проекті «Сторожа».

О 9:10 американський режисер з українським корінням Дем’ян Колодій розповість про свій фільм «Воля або смерть», мета якого показати події того часу за кордоном.

О 10:10 у програмі «Імператив» ведуча Наталія Грабченко запросить до себе в студію драматургиню Наталію Ворожбит і режисера Андрія Мая, які розкажуть про історію створення вистави театру імені Івана Франка «Щоденники Майдану».

Радіоверсію вистави «Щоденники Майдану» (редакторка Світлана Гудзь-Войтенко) слухачі зможуть почути в ефірі Радіо Культури вже о 21:00.

О 11:05 у програмі «Тільки музика» прозвучать твори українських композиторів, більшість яких присвячені подіям лютого 2014, у виконанні заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо. Диригент – Володимир Шейко.

О 12:05 у програмі «Без письменника» ведуча Олена Гусейноваговоритиме про усну історію Майдану, про те, як наша найтравматичніша пам’ять долає спокусу витіснення й стає друкованими книжками. Про книжки, які вийдуть друком до п’ятої річниці розстрілів на Майдані, розповідатиме кураторка видавничих проектів Музею Революції Гідності Ольга Сало.

О 18:00 у програмі «Ліра» ведуча Світлана Артеменко обговорить і прослухає з гостем студії композитором Віктором Степурком музичні твори, які відтворюють трагічні події Майдану, та залучить до розмови композиторку Ганну Гаврилець, яка писала музику під час Майдану.

О 19:00 – пряма трансляція концерту з Будинку звукозапису «Шлях до Свободи» за участі симфонічного оркестру із хоровою капелою Українського радіо спільно із сестрами Галиною та Лесею Тельнюк

Також упродовж дня слухачі зможуть почути спеціально підготовлену програму «Поезія на Культурі» до Дня пам'яті Героїв Небесної сотні.

Оксана Забужко спеціально для цього проекту радіо «Культури» прочитала свій легендарний вірш-передчуття з книжки «Диригент останньої свічки», яка вийшла в 1990 році.

Кіноакторка Юлія Чепурко прочитала вірші, написані в дні розстрілів. Це тексти Юлії Мусаковської, Мар’яни Савки та Катерини Калитко.

Ія Ківа спеціально для цього проекту зробила автопереклад власного російськомовного вірша, написаного 20 лютого 2014 року. Також на слухачів чекає поезія Юрія Андруховича, Сергія Жадана та Дмитра Лазуткіна.

Нагадаємо, 20 лютого в ефірі суспільних телеканалів «UA: Перший» «UA: Крим» і «UA: Культура», а також в ефірі усіх регіональних каналів філій Національної суспільної телерадіокомпнаії України, із 9:30 до 21:00, триватиме спеціальний ефір до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні. 12-годиний спецпроект до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні відбудеться на всіх каналах Суспільного синхронно з 9:32 до 12: 00, з 12:01 до 13:00, з 13:47 до 14:40, з 16:58 до 18:00, з 20:27 до 21:00. Філії будуть мати включення у рамках спецпроекту.

Фото: фейсбук-сторінка Національного музею Революції Гідності

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду