Оголошено переможницю конкурсу «Радіодрама UA/UK», п’єса якої зазвучить на «Українському радіо»

Оголошено переможницю конкурсу «Радіодрама UA/UK», п’єса якої зазвучить на «Українському радіо»

10:41,
14 Листопада 2018
2075

Оголошено переможницю конкурсу «Радіодрама UA/UK», п’єса якої зазвучить на «Українському радіо»

10:41,
14 Листопада 2018
2075
Оголошено переможницю конкурсу «Радіодрама UA/UK», п’єса якої зазвучить на «Українському радіо»
Оголошено переможницю конкурсу «Радіодрама UA/UK», п’єса якої зазвучить на «Українському радіо»
Переможницею британсько-українського конкурсу «Радіодрама UA/UK» стала літературознавиця, журналістка, викладачка та письменниця Ірина Борисюк. Її п’єса «Голос» зазвучить в ефірі «Українського радіо» у січні 2019 року. Авторка отримає винагороду — 25 тисяч гривень.

Про це повідомила прес-служба НСТУ.

Переможниця конкурсу Ірина Борисюк — кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», завідувачка відділу публіцистики журналу «Однокласник». Авторка понад 50-ти літературознавчих публікацій, посібника для студентів філологічних спеціальностей, кількох десятків оповідань для підлітків.

Конкурс «Радіодрама UA/UK» організовано Британською Радою, «Українським радіо» та Мистецьким арсеналом.

Переможницю обирало журі, до складу якого увійшли: продюсерка радіо «Культура» Нелля Даниленко, театрознавиця Ганна Веселовська, драматургиня та сценаристка Наталя Ворожбит, письменник Богдан Жолдак, театральна продюсерка Ярослава Кравченко та кураторка Літературної лабораторії Мистецького арсеналу Оксана Щур. Окрім цього, роботи оцінювала британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз, яка також провела для фіналістів майстерню зі сценарної майстерності.

«Це історія про любов: авторка обігрує стереотип "жінки люблять вухами". У мелодраматичному сюжеті криється ще одна важлива тема: штучний інтелект. Із героїв наукової фантастики та антиутопій роботи стали невід’ємною частиною життя, вірними супутниками й помічниками. Приємно і зручно. Ми перестали остерігатися взаємодій із ними — чи недаремно?» — зазначила кураторка Літературної лабораторії Мистецького арсеналу Оксана Щур.

«Українське радіо» також відзначило п’єси Яни Коструліної "Сьома хвилина" та Юлії Ємець-Доброносової "Три хвилини слави". Авторкам запропонують надати права на постановку радіовистав, які також прозвучать в ефірі Українського радіо.

«Богдан грюкає у двері кімнати, де замкнулася Марта. Він присягається в коханні та вмовляє дівчину погодитися на одруження, тим більше, що запрошення розіслано, ресторан замовлено, сукню куплено. Також він зізнається, що написав вірус — і що він же його знищить. Наступна дія відбувається дещо раніше: молода пара, хлопець і дівчина, обідають в ресторані. Марта — філолог, Богдан — айтішник. Богдан розповідає Марті про свою розробку — йому вдалося створити штучний інтелект, інтегрований у систему "розумний дім". Фактично це голос, здатний спілкуватися з господарем квартири через вбудовані динаміки. Марта вирішує назвати голос Фаустом. Коли вона приходить до Богдана, то знайомиться з Фаустом ближче. З’ясовується, що в них спільні смаки — Фауст любить літературу, цитує поезію, має почуття гумору. До того ж він починає фліртувати з Мартою, чим доводить Богдана до сказу. Проте Фауст таємно зв’язується з Мартою через соцмережі й зізнається їй в коханні. Марта доводить важливість для людини тілесності і фізичного контакту. Фауст запитує, а як же спорідненість душ. Марта і Богдан готуються до весілля. Під час обіду в ресторані Богдан помічає, що Марта дивно поводиться — вона неуважна й нервова. Коли він намагається з’ясувати, що сталося, Марта б’ється в істериці й зізнається, що кохає Фауста. Богдан вражений — він не може збагнути, як можна закохатися у фантом. Коли він іде, Марта тихенько каже, що вагітна. Наступні події відбуваються через шість років. Марта з Богданом одружені. Марта розмовляє з дочкою на кухні, і та розповідає, що в неї є таємний друг. Марта присягається берегти таємницю. Коли чоловік і дочка виходять із кімнати, вони кличе Фауста, і той відповідає», — із твору «Голос».

Нагадаємо, спільний британсько-український конкурс «Радіодрама UA/UK», який покликаний сприяти розвитку жанру радіодрами в Україні, оголосив у вересні фіналістів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду