«Укртелеком» вирішив припинити з 1 січня 2019 року надання послуги проводового мовлення в Одесі

«Укртелеком» вирішив припинити з 1 січня 2019 року надання послуги проводового мовлення в Одесі

12:04,
28 Вересня 2018
5215

«Укртелеком» вирішив припинити з 1 січня 2019 року надання послуги проводового мовлення в Одесі

12:04,
28 Вересня 2018
5215
«Укртелеком» вирішив припинити з 1 січня 2019 року надання послуги проводового мовлення в Одесі
«Укртелеком» вирішив припинити з 1 січня 2019 року надання послуги проводового мовлення в Одесі
За 4 роки 80% абонентів проводового радіо в Одесі відмовились від цієї послуги. Враховуючи цю тенденцію, «Укртелеком» прийняв рішення про припинення надання послуги проводового мовлення в місті з 1 січня 2019 року.

Про це йдеться на сайті «Укртелеком». За інформацією компанії, протягом останніх років кількість користувачів проводового мовлення в Одесі стрімко зменшується. «Якщо у 2014 році їх було 15 тисяч, то зараз у мільйонному місті – трохи більше 2 тисяч, або 0,2% містян. Переважна більшість одеситів обирають сучасні засоби комунікацій, зокрема, інтернет-ресурси, телебачення, ефірне радіо та інші, в тому числі безкоштовні, канали отримання інформації», – йдеться у повідомленні. 

Водночас, зазначає компанія, в «Укртелекому», який забезпечує громадян сигналом проводового радіо, затрати на підтримання мережі суттєво збільшуються. Через незначну кількість абонентів проводового радіо та дорожчання матеріальних ресурсів, що використовуються для підтримки мережі в працездатному стані, надання послуги є збитковим для компанії. 

«Погіршує ситуацію фізично і морально застаріле обладнання, що потребує постійного ремонту, та небажання власників приміщень, де розміщено обладнання “Укртелекому” з радіофікації, подовжувати термін оренди. Примусове виселення з цих приміщень та пошук нового приміщення призводять до припинення роботи фрагментів мережі. Зважаючи на таку ситуацію в Одесі, “Укртелеком” прийняв рішення припинити надання цієї застарілої непопулярної сьогодні послуги з 1 січня 2019 року», – заявляють в компанії. 

Водночас в «Укртелекомі» уточняють, що відключення мережі проводового мовлення в Одесі не вплине на роботу послуги проводового мовлення та не порушить технологічний процес подання сигналу до ультракороткохвильових передавачів у Одеській області. Канал УР-1, що транслюється через проводове мовлення в Одесі, також буде доступний в ефірному мовленні по всій території міста. 

Для соціально незахищених осіб, осіб з особливими потребами «Укртелеком» передбачив можливість отримання від компанії ефірного радіоприймача. 

«Світ змінюється, технології розвиваються, пропонуючи нові сучасні сервіси. Проводове радіо принципово програє усім новітнім телекомунікаційним засобам передачі інформації. Тому не дивно, що  люди відмовляються від нього, обираючи сучасні канали комунікацій, які, до речі, значно дешевші або безкоштовні. Це вибір користувачів. І ми повинні його враховувати», – зазначив директор департаменту корпоративних комунікацій«Укртелекому» Михайло Шуранов. 

Як свідчить статистика, яку наводить «Укртелеком», кількість абонентів проводового радіо в Україні швидко скорочується. За наявності безплатної альтернативи у вигляді ефірного мовлення та інших сучасних джерел доступу до інформації кількість користувачів проводового мовлення за останні 5 років скоротилась більш ніж втричі – з 1,7 млн до 600 тисяч. Останнім часом від послуги проводового мовлення в цілому по країні відмовляються понад 100 тисяч користувачів щорічно.

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що припинення надання послуги проводового мовлення в Одесі, це дуже погано, бо поки що жоден з каналів «Українського радіо» не має фм-частоти в Одесі. «Проводове та УКХ мовлення принаймні хоч якось допомагало Суспільному радіо досягти аудиторії. Ми чекаємо, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення надасть Суспільному мовнику частоти в фм-діапазоні. Поки що ми розуміємо, що для нас дуже важливо розвивати крім ефірного мовлення ще й мовлення через мобільний додаток й на сайтах. Ми дуже раді, що за підтримки представництва Ради Європи в Україні незабаром з’явиться дуже якісний додаток для будь-яких гаджетів, використовуючи якіі можна буде слухати Українське радіо”. Але, звісно, ми обурені тим, що скорочується проводова мережа», – сказав Дмитро Хоркін.

У 2015 році Нацрада заявляла, що «Укртелеком» має 1,2 млн абонентів проводового радіо, щороку їх меншає на 12%.

Раніше віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко звернувся до Генеральної прокуратури України з приводу відключення у проводовій мережі трансляції радіо «Промінь» і «Культура» (другий і третій канали Українського радіо) за рішенням  ПАТ «Укртелеком».

В Україні у мережі проводового мовлення наразі мовлять радіоканали НСТУ, а також місцеві комунальні і кілька приватних місцевих радіостанцій.

Фото: trassae95.com

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду