Голова КДБ Білорусі заявив, що справа Шаройка знаходиться на завершальній стадії
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Голова КДБ Білорусі заявив, що справа Шаройка знаходиться на завершальній стадії
Про це він сказав білоруському виданню «СС Беларусь сегодня».
«Наразі кримінальну справу стосовно Шаройка знаходиться на завершальній стадії, так як до моменту його затримання вже була зібрана вичерпна доказова база, а саме його затримання носило чисто технічний характер», – зазначив Валерій Вакульчик.
Він додав, що не потрібно стільки часу приділяти справі Шаройка. «Він всього лише один із 10 викритих за останні п'ять років іноземних розвідників. Ми не надаємо подібні факти розголосу, розуміючи, що це не сприяє добрим стосункам між країнами. І в даному випадку ініціатива оприлюднення інциденту виходила, як ви знаєте, не від нас», – сказав голова КДБ Білорусі.
За його словами, «на питання по обставинам справи Шаройка найбільш повну відповідь вже дав сам затриманий, який визнав свою провину. Кожен цікавиться міг бачити це особисто по ТБ».
Нагадаємо, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада.
Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін пов’язує затримання власного кореспондента УР Павла Шаройка з професійною діяльністю. Він розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання "Захід-2017", які проходили майже на білорусько-українському кордоні, та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Він був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії.
20 листопада стало відомо, що Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі Комітету державної безпеки Республіки Білорусь. Його звинувачують у «шпигунстві».
Того ж дня у білоруських ЗМІ з'явилася заява КДБ Білорусі. У ній йдеться, що Павло Шаройко є нібито співробітником кадрового апарату розвідки. «Відносно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», – додали в КДБ.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву офіційного представника Комітету державної безпеки Республіки Білорусь Дмитра Побяржина щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.
Після цього на каналі в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.
У Національній суспільній телерадіокомпанії України заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка. Компанія написала запити до Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та Консульства України в Республіці Білорусь. «Щодо дій відносно самого Павла Шаройка: є межа, за якою можливості НСТУ щодо захисту власкора закінчуються і починається компетенція держави щодо захисту громадянина України», – заявили на Суспільному.
Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим намагається організувати зустріч українського консула із затриманим Комітетом державної безпеки Республіки Білорусь Павлом Шаройком, щоб з’ясувати обставини допиту.
Варто звернути увагу, що Європейська федерація журналістів підтримує Національну спілку журналістів України у вимогах негайного звільнення Павла Шаройка.
24 листопада президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав, що обговорював із очільником України Петром Порошенком справу власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка, якого Комітет державної безпеки Білорусі затримав 25 жовтня і звинуватили у шпигунстві.
Депутати Польщі припустили, що Павла Шаройка затримали за російсько-білоруські навчання «Захід-2017».
27 листопада КДБ Білорусі заявило про те, що він нібито повинен був збирати інформацію про Раду міністрів, МЗС Білорусі, а також посольство та військові об'єкти Російської Федерації у країні.
29 листопада голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі сказав, що Павло Шаройко має бути звільнений якнайшвидше.
На фото Валерій Вакульчик
Фото: сайт sb.by