Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі КДБ у Білорусі. Дружина поїхала до нього

Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі КДБ у Білорусі. Дружина поїхала до нього

10:48,
20 Листопада 2017
2330

Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі КДБ у Білорусі. Дружина поїхала до нього

10:48,
20 Листопада 2017
2330
Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі КДБ у Білорусі. Дружина поїхала до нього
Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі КДБ у Білорусі. Дружина поїхала до нього
Затриманий в Білорусі власний кореспондент «Українського радіо» Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі Комітету державної безпеки Республіки Білорусь. Його звинувачують у «шпигунстві».

Про це зі слів дружини затриманого Олени під час програми «Сьогодні. Зранку» на «Українському радіо» сказали керівник Редакції закордонної кормережі «Українського радіо» Світлана Мялик та генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

Дмитро Хоркін повідомив, що «Українське радіо» надало дружині затриманого власкора фінансову допомогу та контакти правозахисників у Білорусі, які погодилися допомогти Павлу Шаройку.

Пані Олена з дочкою сьогодні перебуває у Мінську, минулого тижня вона була в Києві і мала зустрічі з Національною спілкою журналістів та керівництвом «Українського радіо». Вона сказала редакції УР, що для неї найважливіше – побачитися з чоловіком, якого затримали ще 25 жовтня. Державний адвокат Білорусі, який веде цю справу, запевнив її, що підписав документи про нерозголошення інформаціїі.  Відтоді вона не мала змоги зустрітися з чоловіком, лише переписувалася електронною поштою.

«Дружина Павла Шаройка Олена подякувала Українському радіо за надані контакти правозахисників, за ту фінансову підтримку, яка їй зараз надзвичайно потрібна. Цими днями Олена перетнула українсько-білоруський кордон. Вона зараз перебуває в Мінську з донькою. Вона не коментує ситуацію, пов'язану з арештом її чоловіка через побоювання за безпеку своєї родини. Вона також звернулася до людей не коментувати неперевірені факти про життя і діяльність Павла Шаройка. Зараз головне для Олени, за її словами, зустрітися з чоловіком. Сьогодні вона має зустрітися з правозахисниками і вже тоді буде вироблена стратегія подальших дій», – сказала Світлана Мялик.

Зі слів дружини Олени відомо, що Павлу Шаройку можна двічі на місяць передавати речі та продукти. Наразі він просить передати йому маленький телевізор. В ізоляторі Павлові Шаройку дозволяють користуватися місцевою бібліотекою, та він не може читати через поганий зір, а окуляри забороняють передавати.

Нагадаємо, Павло Шаройко  з 2011 року працює у Білорусі, тоді він очолював корпункт інформаційного агенства УНІАН. З січня 2015 року він співпрацює з «Українським радіо». З січня 2016 році він офіційно працює штаті УР на посаді власного кореспондента у Білорусі. 

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 25 жовтня 2017 року у Білорусі затримали власного кореспондента «Українського радіо», громадянина України Павла Шаройка, якого за попередніми даними звинувачують у шпигунстві.

Додамо, що у Мінську в дружини Павла Шеройка Олени під час його затримання забрали банківські картки та ключі від квартири, яку вони орендували.

Представник МЗС України Василь Кирилич заявив, що Міністерству закордонних справ України відомо про затримання у Білорусі громадянина України Павла Шаройка. Він наголосив, що МЗС України «вживає заходів у справі захисту прав затриманого громадянина України».

Дмитро Хоркін пов’язує затримання власного кореспондента УР Павла Шаройка з професійною діяльністю. Він розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання "Захід-2017" майже на білорусько-українському кордоні та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Він був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

Фото з Facebook-сторінки Павла Шаройка

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду