Дружина затриманого у Білорусі власкора «Українського радіо» Павла Шаройка залишилася без засобів до існування
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дружина затриманого у Білорусі власкора «Українського радіо» Павла Шаройка залишилася без засобів до існування
Про це в ефірі «Українського радіо» сказав генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін, який мав розмову з пані Оленою.
Він сказав, що дружина Павла Шаройка відмовилася спілкуватися у прямому ефірі УР та не даватиме інтерв’ю телеканалам з метою безпеки. Сьогодні, 17 листопада, вона перебуває у Києві.
«Вона розповіла, що у неї забрали банківські картки і ключі від квартири. Наразі їй потрібна фінансова допомога. У Білорусі залишилася дитина», – сказав Дмитро Хоркін.
Затриманому співробітниками Комітету державної безпеки Павлу Шаройку дали державного адвоката Білорусі, до якого дружина не має 100% довіри. Їй повідомили, що чоловіка начебто звинувачують у "шпигунстві". Павлу Шаройку не дають бачитися з родичами і спілкуватися з ними по телефону, лише листуватися.
Представник МЗС України Василь Кирилич заявив, що Міністерству закордонних справ України відомо про затримання у Білорусі громадянина України, штатного працівника «Українського радіо» Павла Шаройка. Він наголосив, що МЗС України «вживає заходів у справі захисту прав затриманого громадянина України».
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко сказав, що Павло Шаройко затриманий ще 25 жовтня співробітниками Комітету державної безпеки (КДБ) Білорусі. «Олена не розголошувала про затримання, розраховувала на те, що ситуація з затриманням вирішиться завдяки дипломатичним зусиллям. Зараз ключовий інструмент – це публічність і дипломатичний тиск. Ми звернулися до наших міжнародних партнерів – Міжнародної федерації журналістів, Європейської федераці журналістів (EFJ), представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлемо Дезір – докласти зусиль, щоб звільнити Павла Шаройка», – сказав в ефірі УР Сергій Томіленко.
Павло Шаройко є членом НСЖУ з 1994 року.
У КДБ повідомили, що не коментують ситуацію, передає Радіо Свобода.
Посольство Білорусі в Україні та Посольство України в Білорусі поки не дає жодної відповіді на запити Національної суспільної телерадіокомпанії.
«Консульство України в Білорусі відповідає, що пан Консул не може зараз говорити з нами, бо веде прийом громадян» – написав у себе на сторінці у Facebook голова правління НСТУ Зураб Аласанія.
Нагадаємо, 25 жовтня 2017 року у Білорусі затримали власного кореспондента «Українського радіо», громадянина України Павла Шаройка, якого за попередніми даними звинувачують у шпигунстві.
Нагадаємо, це не перше затримання українського журналіста. Раніше власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.
25 вересня Московський міський суд продовжив арешт кореспонденту Укрінформу Романові Сущенку на два місяці, до 30 листопада.
21 жовтня стало відомо, що слідство у справі журналіста Романа Сущенка закінчене. Адвокат Марк Фейгін і його підзахисний ознайомлюються з десятьма томами справи.
10 листопада Московський міський суд відхилив скаргу захисту на продовження терміну арешту українського журналіста Романа Сущенка, незаконно ув’язненого в Росії.
За повідомленням Марка Фейгіна, слухання в суді у справі Сущенка розпочнуться у січні.
Фото з Facebook-сторінки Павла Шаройка