Редактор УР-1 Аліна Акуленко на «Книжковому арсеналі» презентує книгу про медійні реалії
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Редактор УР-1 Аліна Акуленко на «Книжковому арсеналі» презентує книгу про медійні реалії
Це стислий і стильний путівник українськими медійними реаліями. Іронічна і ґрунтовна розповідь про те, як працювати творчо й натхненно навіть тоді, коли в колеса велосипеда, який винаходиш не вставляє палиці тільки дуже лінивий, поідомляє Перший канал Украхнського радіо.
«Побачити свої зірки в калюжі» Аліни Акуленко – це концентрація п’ятнадцятирічного досвіду створення радіопроектів саме в українських реаліях. Водночас це, як зазначала у відгуку журналіст і медіатренер Зоя Казанжи, «книжка не лише про радіо. Вона про нас, про те, як відбуваються зустрічі і народжуються ідеї, про рейтинги і аудиторії, про страхи і впевненість, про старти, які іноді схожі на фініші і навпаки, про цінності і підходи, про розчарування і пошуки справжності, про фінанси і структури, про скандали і маркетинг, про помилки і перемоги, про ризики і розчарування, про втрати і вигорання…»
Хоча авторка аналізує радіодосвід, «Побачити свої зірки в калюжах» адресовані аудиторії значно ширшій, за радійну і навіть журналістську.
«Я не мала не меті написати підручник чи посібник для журналістів чи будь-кого, – каже Аліна Акуленко. – Навпаки, у мене була мета створити текст, вільний від дидактики, але при тому сповнений життєвої практики. Часто кажуть «написав книжку, яку б хотів прочитати сам». Так у моєму випадку - це саме так! Кожен у своїй професії набиває власні професійні гулі. Але не кожен поспішає цим ділитися. Особливо, у медіасфері, де коли щось пішло не так, ти зціплюєш зуби і йдеш далі, роблячи вигляд, що саме так усе й планувалося. «Побачити свої зірки на небі» - це не зізнання у поразках чи помилках, а розповідь про те, як правильно ставитися і до злетів, і до падінь. У мене сьогоднішньої на лобі було б значно менше гуль, якщо б п'ятнадцять років тому мені до рук потрапило таке видання».
Аліна Акуленко просто, змістовно й не без іронії розповідає про полювання на ідеї, плагіат та кавер-версії програм, уміння не сходити із дистанції за найскрутніших умов, продумано планувати й стратегічно мислити. Суть розповіді в тому, що, здавалося б, усім відомі істини викладається з гумором та ілюструються прикладами із нашого сьогодення.
«Мене запитували, чому я таке написала. І навіть казали, що кожен таке може написати. Я тільки за – пишіть. Чим більше буде у нас книжок – щирих, відвертих, заснованих на аналізі власного досвіду, тим краще. Ми постійно нарікаємо на те, що журналістів ніхто ніде на навчає, що здобути фах нині можна лише в полі. Ви не уявляєте, скільки разів упродовж останніх десяти років мені доводилося брати людину за руку (в прямому сенсі цього слова), вести у студію і розказувати, що таке прямий ефір, і чого ми в цьому ефірі не робимо. Ще більше разів доводилося пояснювати, що таке формат, чому не буває "неформату", але як неправильним форматом можна зіпсувати чудову ідею. Я стільки разів це робила, що одного разу вирішила просто усе це написати. Думаю, вийшло класно», – розповіла авторка.
Нагадаємо, з 17 по 21 травня в Києві вже всьоме відбудеться Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Цьогоріч захід обрав фокус-тему «Сміх. Страх. Сила».