Симфонічний оркестр та хор Українського радіо зібрали на концертах у Тунісі 15 тисяч глядачів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Симфонічний оркестр та хор Українського радіо зібрали на концертах у Тунісі 15 тисяч глядачів
Закриття минулого творчого сезону знаменувалось тріумфальними виступами музичних колективів Українського радіо на Африканському континенті, а саме в Тунісі.
Симфонічний оркестр та Хор разом із солістами Національної опери мали честь відкривати два головних фестивалі Тунісу: 9 липня Заслужений академічний симфонічний оркестр під керуванням Володимира Шейка, Академічний Хор під орудою Юлії Ткач та солісти Національної опери України Сусанна Чахоян, Алла Позняк, Дмитро Кузьмін та Ігор Мокренко відкрили 31 фестивальний сезон в місті Ель Джем, а 13 липня колективи Українського радіо разом із солістами грали та співали на відкритті ще одного фестивалю Тунісу – 52 Міжнародного музичного фестивалю в м. Карфаген («Festival International de Carthage 2016»).
Успішні гастролі Заслуженого академічного симфонічного оркестру та Академічного хору Українського радіо в Туніській Республіці були відзначені заохочувальною відзнакою Держкомтелерадіо України за вагомий внесок у розвиток українсько-туніського співробітництва у сфері культури та мистецтва, створення і поширення духовних цінностей, зміцнення міжнародного авторитету України.
Блискуче відкриття фестивалів Симфонічним оркестром та Хором Українського радіо належно оцінили туніська культурна спільнота та мас-медіа. За інформацією туніської сторони на двох концертах були присутні близько 15 тис. глядачів; знімали І та ІІ Національні канали телебачення Тунісу; на центральних площах великих міст було створено фан-зони із прямою трансляцією виступів.
Обидва фестивалі мають давню історію, високий організаційний рівень і підтримуються високопосадовцями та державними лідерами країни. Активну участь у фінансовому забезпеченні фестивалів бере також Міністерство культури Тунісу та Міністерство туризму. Велику підтримку надало Посольство України в Тунісі на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Туніській Республіці п. Миколою Нагорним.
Міжнародний Фестиваль симфонічної музики в місті Ель-Джем був заснований в 1986 році. Всі концерти проходять в стародавньому Колізеї – другим за розміром після Римського, будувався на 35 000 місць, є світовим надбанням і охороняється ЮНЕСКО. На концерті (250 км від столиці!) були присутні: Голова Парламенту п. Мохаммед Еннасер, міністри, керівники 8 провінцій, дипломатичний корпус. Неймовірна атмосфера давнини у поєднанні зі звучанням класичної музики залишили незабутні враження в усіх учасниках дійства.
Міжнародний музичний фестиваль в місті Карфаген, заснований в 1964, також проходить у старовинному Амфітеатрі, що вміщує 7000 глядачів (з додатковим партером) та вважається одним із найпрестижніших міжнародних фестивалей. На відкритті були присутні: Прем’єр-міністр Тунісу п. Хабіб Ессід, Голова Парламенту п. Мохаммед Еннасер, Кабінет Міністрів країни, увесь склад попереднього Кабінету Міністрів (за традицією), дипломатичний корпус.
Заслужений академічний оркестр та Академічний хор Українського радіо професійно та натхненно представили два масштабні твори світової класики: кантату «Карміна Бурана» Карла Орфа та фінал Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена - «Ода до Радості». Солісти Національної опери неперевершено виконали сольні партії цих творів, а також оперні шедеври. На концерті в місті Ель Джем оркестр Українського радіо виконував також музику до відомих голлівудських кінострічок.
А на відкритті фестивалю у Карфагені подарунком для публіки став виступ співака Лотфі Бушнака – національного улюбленця Тунісу, який виконав оригінальні вокальні твори у супроводі Заслуженого Академічного симфонічного оркестру Українського радіо. Програма обох концертів була побудована бездоганно. Жоден номер концерту не залишив байдужою туніську публіку.
Україна вперше була представлена в Тунісі у такому великому творчому складі на таких масштабних мистецьких подіях. Міністром культури Тунісу концерти на честь відкриття фестивалів у Тунісі було названо найвизначнішою подією в культурному житті країни.