Cтановлення суспільного мовлення в Україні –  cтратегічні пріоритети «Громадського радіо»

Cтановлення суспільного мовлення в Україні – cтратегічні пріоритети «Громадського радіо»

13:52,
25 Серпня 2016
2227

Cтановлення суспільного мовлення в Україні – cтратегічні пріоритети «Громадського радіо»

13:52,
25 Серпня 2016
2227
Cтановлення суспільного мовлення в Україні –  cтратегічні пріоритети «Громадського радіо»
Cтановлення суспільного мовлення в Україні –  cтратегічні пріоритети «Громадського радіо»
Команда «Громадського радіо» з нагоди свого дня народження, який вона святкуватиме ввечері 25 серпня, презентувала стратегію мовлення ГР до 2020 року.

«Громадське радіо»  виділило шість стратегічних пріоритетів:

1. Сприяти становленню суспільного мовлення в Україні.

2. Досягти самоокупності та сталого фінансування.

3. Стати технологічно доступним (передовим у технологіях) суспільним мовником для 95% населення українців.

4. Покращити якість контенту у трьох напрямках ГР: соціально-політичний, культура та просвітництво (популярна наука, правознавство, історія, світ тощо). 

5. Розширити аудиторію та утримувати/залучати існуючу. 

6. Запровадити ефективне управління ГР.

Голова правління «Громадського радіо» Андрій Куликов розповів, що три роки тому «Громадське радіо» розпочиналося як ініціатива знизу, як ініціатива журналістів, які свого часу відмовилися заплющувати очі на цензуру, на непрозорість схеми власності медіа.

«Ці принципи, які тоді нас об’єднали, так і зараз долучають до нас людей. Нашим головним пріоритетом, як журналістів і активних громадян, було і залишається сприяння створення суспільного мовлення. До 2020 року ми маємо намір розбудувати успішну мультимедійну платформу, яка має забезпечити доступ до наших програм для 95% українських громадян. При цьому ми готові діяти як окремо/незалежно від системи Суспільного мовлення, так і у партнерстві з іншими громадськими мовниками, або і як частина державного суспільного мовлення (“4-а кнопка” чи канал Суспільного радіо). Ми хочемо досягти своєї мети за допомогою лобіювання відповідних законів та налагодженню партнерства. І за допомогою того, що виробляємо і маємо виробляти якісні програми. Аудиторія, яка оцінить якісний продукт, буде схильніша до того, щоб сприяти створенню і розбудові суспільного мовлення»,  — зазначив  Андрій Куликов.

Директор  ПГО ТРК «Громадське радіо» Олександр Бузюк повідомив, що на сьогодні «Громадське радіо» має частоти у 12 містах України.  Однак, «Громадське радіо» прагне розбудувати всеукраїнську мережу.  Це потрібно для того, щоб досягти фінансової незалежності. На даний час «Громадське радіо» залежить від донорської допомоги і команда не впевнена, де буде через декілька місяців, живе від проекту до проекту.

«Якщо через деякий час нас перестануть фінансувати уряди іноземних держав,  щоб ми могли заробляли на рекламі і вкладати кошти у розбудову власної мережі. Найближчі плани – впровадження мовлення у місті Дніпро, де ми отримали частоту у нижньому діапазоні. Це дуже погано, адже обмежує можливість слухачів у прослуховуванні наших програм. Восени «Громадське» розпочне мовлення у місті Шпола Черкаської області, де отримали верхній діапазон. Ми продовжуємо брати участь у всіх конкурсах, які організовує Нацрада з розподілу  частот. Сподіваємося, що нам будуть виділятися частоти у великих містах України», – пояснив  пан Бузюк.

За його словами, «Громадське радіо» з початку року намагається отримати частоти для мовлення на Донбасі та адмінкордоні з Кримом, однак безрезультатно. Для ефективного мовлення радіо потребує частот у Сєверодонецьку, Костянтинівці і Маріуполі. Державні органи досі зволікають з наданням частот. «Громадське радіо» у Криму та на Донбасі зараз можна слухати лише через супутник.

Третій пріоритет стратегії радіо виклав Кирило Лукеренко, головний редактор «Громадського радіо»: «Ми прагнемо Стати технологічно доступним (передовим у технологіях) суспільним мовником для 95% населення України. Ми хочемо отримати FM частоти в обласних центрах у довготерміновій перспективі, продовжити роботу з УКХ частотами у короткостроковій перспективі. Розвивати веб-мовлення та готуватися до появи мовлення на більш досконалих мобільних платформах 4/5G. Ми вже встигли втілити перші кроки: розвиваємо інтернет-мовлення на сайті, транслюємо відео версію наших ефірів у соціальних мережах та плануємо розробити мобільні додатки для смартфонів».

Наступним пріоритетом стане поліпшення якості контенту у трьох напрямках ГР: соціально-політичний, культура та просвітництво (популярна наука, правознавство, історія, світ тощо). Про це повідомила редакторка програм «Ранкова Хвиля» та «Громадська Хвиля» та ведуча прямо-ефірних програм «Громадського радіо» Ірина Славінська.

Як вона зазначила, «Громадське радіо» продовжуватиме серію матеріалів з довшим  диханням. Студія ГР має стати «місцем для для вирішення нагальних питань та примирення».

Директор з розвитку «Громадського радіо» Петро Кошуков розказав про шостий стратегічний пріоритет розвитку радіо, тобто посилення ефективного управління ГР. Він процитував документ: «Ми прагнемо досягти: більш сфокусованої і чіткої роботи команди, коли кожна людина має чітко окреслені сфери відповідальності та досягає встановлених цілей, не робить все, а має заданий напрямок і виконує його. Команда працює злагоджено і завжди готова до перетворень (якщо цього потребуватимуть обставини, можливості грантодавців, спонсорів, рекламодавців)».

Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», рівно 3 роки тому, 24 серпня 2013 року в інтернеті з’явилося інтерв'ю в програмі Сергія Андрушка «Кабінет» із Леонідом Кравчуком. Саме воно стало стартом для роботи «Громадського радіо»

Нагадаємо, голова правління ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов знав, що«Громадське радіо» буде успішним, але не уявляв, що в такому масштабі. Недавно він пішов з телебачення, і тепер повністю присвячує свій час «Громадському радіо». 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду