Українське радіо до Дня Незалежності підготувало спецпроект «Без них цей день був би інакшим…»

Українське радіо до Дня Незалежності підготувало спецпроект «Без них цей день був би інакшим…»

17:07,
20 Серпня 2015
7996

Українське радіо до Дня Незалежності підготувало спецпроект «Без них цей день був би інакшим…»

17:07,
20 Серпня 2015
7996
Українське радіо до Дня Незалежності підготувало спецпроект «Без них цей день був би інакшим…»
Українське радіо до Дня Незалежності підготувало спецпроект «Без них цей день був би інакшим…»
«Українське радіо» до Дня Незалежності Україні підготувало спеціальне програмування. Усі програми, які звучатимуть в ефірі Першого каналу «Українського радіо» 24 серпня, об’єднані наскрізною ідеєю «Без них цей день був би інакшим…». Про це «Телекритиці» повідомила головний редактор Першого каналу Українського радіо Аліна Акуленко.

Спеціально до цього дня журналісти підготували низку документальних радіопрограм, у яких крізь призму людських доль і особистих спогадів розкривається історія двадцяти чотирьох років Незалежності країни. «Ідея вибудовувати мовлення навколо гасла Без них цей день був би інакшим” підказана самим життям, адже, зрозуміло, що 24 серпня 1991 раз і назавжди вписано в нашу історію Актом про незалежність України, але саме таким, яким цей день є сьогодні, з усіма його здобутками, втратами, досвідом і докорінно переосмисленою за дванадцять чотири роки символікою, він став завдяки щоденним вчинкам і рішенням тисяч людей. Ось саме про цих людей – звичайних українців – їхні долі і доленосні рішення, щоденні подвиги й віру у свою державу йтиметься упродовж усього дня в ефірі Першого каналу Українського радіо», – сказала Аліна Акуленко.

За її словами, спеціально до Дня Незалежності на Першому каналі вирішили поекспериментувати: кардинально змінили традиційний розклад і хронометраж програм. 

«Ніяких великих громіздких форм і ніякого пафосу! Звісно, очікується трансляція параду незалежності та церемонії вручення бойових прапорів, але це – найдовший і найбільш урочистий відрізок ефіру. Усе інше – п’ятихвилинні програми “Наші герої”, “Наші спогади”, “Пісні нашої Незалежності”, “Пісні, які ми заспівали інакше”, “Моя історія нашої Незалежності”. До речі, означення наш”, “мій” у назвах програм – також невипадкове: у такий спосіб ми підкреслюємо спільність, родинність цього дня, і можливо, ще раз нагадуємо всім нам, що разом ми – непереможні. У наших програмах – ніякого надриву, пафосу, екзальтованих емоцій, лише – щирість, людяність. Можливо, сум, але сум - світлий, такий, що допомагає загоювати рани…», – розповіла головна редакторка Першого каналу.

Як повідомила пані Акуленко, окрім розповідей про долі звичайних українців та історії знакових для України пісень, в ефірі звучатимуть спеціально підготовлені історичні розвідки та аналітичні матеріали із новітньої історії, зокрема у циклі «Уроки історії: зв’язок поколінь» йтиметься непрості процеси переосмислення викривлених радянською ідеологією подій кінця ХІХ початку ХХ століття, «Відкрита студія» обговорюватиме із представниками різних куточків України перебіг декомунізації та перейменування назв населених пунктів та вулиць, «Порядок денний. Підсумки» проаналізує сучасний стан конституційних процесів. На любителів літератури цього дня чекають авторські читання: у виконанні Василя Шкляра звучатимуть уривки з роману «Чорний Ворон», а також ексклюзив – сторінки рукопису поки що неопублікованого роману «Чорне Сонце», присвяченого подіям на сході України, зокрема батальйону «Айдар».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
apkua.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду