Бельгійський мовник VRT вимагає «повної прозорості» від Європейської мовної спілки (EBU) щодо голосування на «Євробаченні». Хоча VRT не має доказів фальсифікації результатів, він все ж закликає до повної прозорості та перегляду правил. Про це сказала речниця VRT Ясмін Ван дер Боргт.
У VRT наголосили, що попри багаторічну співпрацю з EBU, діалогу щодо реформ Євробачення фактично не відбувається. Мовник вважає, що конкурс дедалі менше відповідає своїм початковим цінностям — єдності та аполітичності.
«Як лояльний член EBU, ми зробили все можливе, щоб провести фундаментальне обговорення пісенного конкурсу "Євробачення" в рамках EBU. Сьогодні ми не можемо не зробити висновок, що є мало відкритості для глибокого входження в це обговорення.
Як VRT, ми робимо висновок, що пісенний конкурс, як він організований зараз, є все менше об'єднуючою та аполітичною подією. Він все більше суперечить оригінальним стандартам і цінностям події та стандартам і цінностям суспільного мовника», — сказала речниця VRT.
Наразі бельгійський суспільний мовник не виключає можливості припинення участі в конкурсі, якщо ситуація не зміниться.
Як пише видання HLN, бельгійські політики також висловили обурення можливими маніпуляціями в телеголосуванні.
Депутатка Катя Сегерс вимагає розслідування. Зокрема, через можливість надсилати до 20 голосів від однієї особи: «Система, де кожен може віддати до двадцяти голосів, — це система, яка заохочує маніпуляції. Чи мала місце ця маніпуляція в нашій країні, а також у всіх інших країнах-учасницях і не учасницях, має бути розслідувано. І саме VRT має взяти на себе ініціативу у вимаганні цього розслідування. А також у проведенні дебатів щодо системи телеголосування в рамках EBU та участі Ізраїлю».
Її підтримав депутат Брем Жакс, який заявив, що помилкою була участь Ізраїлю, а кампанії підтримки з боку уряду цієї країни нібито свідчать про спробу вплинути на результати.
«Цілком очевидно, що Ізраїль намагався маніпулювати телеголосуванням за допомогою масштабної урядової кампанії. Той факт, що країна змогла взяти участь, вже був першою ганьбою для EBU, а маніпуляції телеголосуванням — це ще один додатковий фактор. Поки триває геноцид, Ізраїлю дали сцену. Галюцинації. Запровадження санкцій та виключення Ізраїлю з пісенного конкурсу “Євробачення” — це мало статися, це було єдино правильне рішення», — сказав він.
Як ми повідомляли нещодавно, іспанський суспільний мовник RTVE закликає «Євробачення» розпочати дебати щодо телеголосування, а також «чи впливають на нього збройні конфлікти». Крім того, іспанська делегація просить EBU повідомити, скільки голосів іспанців отримала кожна країна.
Нагадаємо, 17 травня у швейцарському місті Базель відбувся грандфінал Пісенного конкурсу «Євробачення-2025». За результатами голосування переміг співак з Австрії JJ, отримавши 256 балів від національних журі та 180 від глядачів.
Друге місце посів Ізраїль. Співачка Yuval Raphael з піснею «New Day Will Rise» здобула 357 балів, 60 балів дали національні журі й 297 глядачі. На третьому місці Естонія — співак Tommy Cash з піснею «Espresso Macchiato» із загальною кількістю балів 356, з них 98 — від журі й 258 — від глядачів.
Представники України — гурт Ziferblat — з піснею «Bird of Pray» — на дев’ятому місці. Їхній виступ журі оцінило в 60 балів, глядачі дали 158 балів (усього 218).
Читайте також:
Фото: «Євробачення»