Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Ініціативу «Доброчесність новин в епоху штучного інтелекту» започаткувала Європейська мовна спілка (ЄМС), її підтримали Всесвітня газетна асоціація (WAN-IFRA), тисячі суспільних та комерційних мовників і видань у Латинській Америці, США й Азії.
Оголосили ініціативу 5 травня під час Всесвітнього конгресу новинних медіа — 2025 у Кракові (Польща).
Заклик до компаній-розробників ШІ містить п’ять ключових принципів, які мають на меті протидіяти дезінформації та сприяти достовірним новинам, а також потенційно стати основою спільного кодексу практики для технологічних компаній і медіа.
Голова правління Суспільного Микола Чернотицький зазначив, що підтримка даної ініціативи є логічним продовженням зусиль мовника у сфері медіаграмотності та боротьби з дезінформацією.
«Ці принципи узгоджуються з принципами Суспільного щодо використання ШІ, які передбачають прозорість, відповідальність і збереження людського контролю над контентом. Зокрема, ми застосовуємо ШІ для автоматизації технічних процесів, таких як транскрибування, субтитрування й переклад. Але фінальні рішення завжди ухвалюються людьми», — сказав голова правління Суспільного Микола Чернотицький.
П’ять принципів для збереження цілісності новин в епоху ШІ:
«Глобальні виклики, пов’язані з новітніми технологіями, потребують об’єднання зусиль. Тому заклик, що об’єднав тисячі суспільних і комерційних мовників по всьому світу, має справді потужний потенціал», — додає радниця голови правління Суспільного Ангеліна Карякіна, яка є членкинею новинного комітету ЄМС та робочої групи, що працювала над ініціативою «Доброчесність новин в епоху штучного інтелекту».
Фото: Суспільне