«Ми, звичайно, сподівалися на успіх, але… За добу “Красноярцев. Збитий льотчик” набрав близько 350 тисяч переглядів на YouTube і залетів в рекомендації. І це на фоні тотального обговорення зустрічі Трампа і Зеленського», — написав Андрій Тіток на своїй фейсбук-сторінці.
Станом на 3 березня кількість переглядів документального фільму — вже більше 729 тисяч.
Прем’єрний показ документального проєкту «Красноярцев. Збитий льотчик» відбувся 28 лютого на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів».
Команда проєкту досліджує дані з телефона російського пілота Олександра Красноярцева та розповідає, як він та інші російські військові брали участь у вторгненні в Україну і чинили воєнні злочини.
Над створенням документального фільму працювала команда «Суспільне Чернігів»: авторка Аліна Коржинська; редактор Андрій Тіток; продюсерка Ольга Конопацька-Плєхова; оператори: Олексій Жернов, Роман Репа, Олександр Поліщук; режисер монтажу Анатолій Сологуб; звукорежисери: Віктор Нешайний, Сергій Білоненко; переклад: Олександра Мілашевська, Тетяна Степовик.
Команда документального проєкту «Красноярцев. Збитий льотчик» отримала доступ до телефона полоненого, а разом з цим — до спілкування з іншими росіянами. Ця інформація дала розуміння, як відбувалася підготовка до широкомасштабного вторгнення, зокрема, коли для участі у війні перекинули авіаційний полк 21-ї змішаної авіаційної дивізії Центрального військового округу РФ, що брала участь в авіанальотах на Чернігівщину та Київщину в лютому-березні 2022 року.
Нагадаємо, «Суспільне Чернігів» стало центром виробництва північно-східного хабу Суспільного. Воєнна документалістика — одна зі спеціалізацій хабу.
У червні 2024 року на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів» відбулась прем’єра документального проєкту «Я тут закон. Катівня у Вишневому». Автори фільму зібрали історії тих, хто пройшов через катівні росіян, переживши полон і тортури, тих, кого розстріляли окупанти, і тих, кому вдалось вижити.
Команда «Суспільне Чернігів» у квітні минулого року презентувала документальний проєкт-розслідування «Трагедія у Драмі». У ньому йдеться про трагічну для Чернігова дату — 19 серпня 2023 року, коли над драмтеатром вибухнув російський «Іскандер». Тоді 7 людей загинули та 214 отримали поранення. У цей час там проходила зустріч військових і виробників дронів.
Фото: Суспільне