stv.detector.media
Оксана Наумова
«ДМ Суспільного»
23.08.2024 14:23
День Незалежності: що покажуть на платформах Суспільного у святкові дні
День Незалежності: що покажуть на платформах Суспільного у святкові дні
До 33-ї річниці незалежності Суспільне підготувало прем’єри документальних проєктів, спеціальні ефіри «Суспільне Студія», святкові випуски радіопрограм, а на «Суспільне Медіатека» можна переглянути унікальні історичні відео.

Докладну програму ефірів на 24 та 25 серпня публікує корпоративний сайт Суспільного.

На Першому каналі Суспільного мовлення відбудуться премʼєри двох документальних проєктів. 

У суботу, 24 серпня, о 21:00 дивіться двосерійний документальний проєкт «Будапешт. Бомба під Незалежність», який розповідає про історію підписання у 1994 році Будапештського меморандуму про ядерне роззброєння України. 

У неділю, 25 серпня, о 22:00 — премʼєра першої серії нового документального проєкту «Без вас». Це історії людей з різних громад, які на власні очі побачили та пережили жахіття, що принесли на їхню землю росіяни.

На телеканалі «Суспільне Культура» 24 серпня з 13:15 дивіться всі 7 серій документального серіалу «Колапс. Як українці зруйнували Імперію зла» — про історичну роль українського народу у припиненні існування Радянського Союзу.

Крім того, у суботу о 19:45 та в неділю о 18:00 на «Суспільне Культура» вийде український художній фільм «Захар Беркут» (2019), екранізація однойменної повісті Івана Франка. 

Також дивіться на каналі «Суспільне Культура» дві концертні програми 24 серпня:  

24 серпня випуски новин виходитимуть на Першому каналі Суспільного мовлення та місцевих каналах щогодини з 8:00 до 20:00

Ведучі «Суспільне Новини» Людмила Павленко, Роман Сухан, Андрій Погорілий та кореспонденти Суспільного розкажуть, як Україна відзначає третій День Незалежності після початку широкомасштабного вторгнення. Зокрема, в ефірі розповідатимуть про: Революцію на граніті, Помаранчеву революцію; перший візит Папи Римського в Україну; як у 90-х Україна позбулася усієї важкої стратегічної авіації; про захоплення росіянами острова Тузла та молодіжні протести на захист української мови на Європейській площі в Києві. Суспільне розкаже й про День відновлення незалежності України, а протягом дня кореспонденти мовитимуть наживо з різних регіонів України.

О 20:00 на глядачів Суспільного чекатиме особливий підсумковий випуск новин, який проведуть ведучі «Суспільне» Новини В'ячеслав Афутін та Майя Підгородецька.

Також у випусках теленовин вийде цикл матеріалів про ключові події та особистостей десятиліть незалежності, а на ютуб-каналі «Суспільне Новини» — спецвипуск проєкту «Думка» про сприйняття української ідентичності в різних поколінь. Крім цього, національна інформаційна мережа Суспільного до Дня Незалежності зібрала сімейні фотографії українців, які асоціюються з різними подіями в Україні останніх 33 років. Вони будуть опубліковані на цифрових платформах «Суспільне Новини». 

З 8:00 до 20:00 дивіться на Першому та місцевих каналах спеціальний ефір інформаційного проєкту «Суспільне. Студія». Заплановані виїзні студії у знакових місцях Києва, Львова та Ужгорода, ввімкнення топових гостей: військових, олімпійських чемпіонів, політиків, дипломатів, волонтерів, акторів та співаків. 

У проєкті «Суспільне. Студія» команда покаже історії людей з усіх без винятку регіонів України, на подвигах і буденній праці яких тримається наша незалежність. Це люди різного віку й професій: ровесник незалежної України, який боронить рідну землю на фронті; поштарка, яка працює під обстрілами; хірург, який щоденно рятує поранених; голова прифронтової громади, яка розвиває свій край; дружина полеглого героя, яка відновлює родинний бізнес. 

Також команда записала інтервʼю з Президентом України 2005–2010 років Віктором Ющенком. Розмову провів Анатолій Єрема.

Команда «Суспільне Суми» відзняла проєкт «Указ №453. Історія непокори». У стрічці — про один із перших публічних демократичних проявів у незалежній Україні — студентську Революцію на траві, яка завершилася скасуванням президентом Кучмою його указу про об'єднання трьох вишів міста: Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету ім. Макаренка та Сумського національного аграрного університету. Своїми історіями тогочасних подій діляться учасники протестів: студенти, викладачі, активісти, які в серпні 2004 року відстоювали свої права. Переглянути проєкт у диджиталі можна на ютуб-каналі «Суспільне Суми», невдовзі фільм вийде і на місцевих телеканалах.

Команда «Суспільне Миколаїв» підготувала документальний спецпроєкт-ретроспективу «Незалежність 33. Миколаївщина». Переглянути стрічку можна 24 серпня на ютуб-каналі мовника, текстова версія — у циклі статей на сайті «Суспільне Новини». Автори проєкту, заснованого на архівних матеріалах, показали унікальність краю, розповіли, що́ Миколаївщина дала Україні та які місцеві події вплинули на сучасну українську історію.

15 років тому, 22 серпня 2009 року, у Батурині на Чернігівщині урочисто відкрили відреставрований палац гетьмана Кирила Розумовського. В Україні це єдиний збережений та відроджений гетьманський палац. Команда «Суспільне Чернігів» підготувала спеціальний репортаж у межах проєкту «Важлива розмова», де показує, в якому стані пам’ятка була раніше, як її реставрували та який вигляд палац має зараз. Дивіться проєкт 22 серпня о 18:00 на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів».

 «Працею гартую Незалежність» — такою назвою об’єднані п’ять історій від представників різних ремесел — і давніх, і сучасних. Над проєктом працювала команда «Суспільне Тернопіль». Короткі відео дивіться на ютуб-каналі філії.

Тільки завдяки нашій різноманітності та взаємній підтримці ми створюємо сильну і незалежну Україну. Що означає Незалежність і чому незалежність країни починається з кожної людини? Команда департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного зібрала коментарі з цього приводу від представників різних національних спільнот України. Вони вийдуть 24 серпня на сторінках Суспільного мовлення й «Суспільне Культура» в соцмережах. 

Новий випуск проєкту «На власні очі», який вийде на ютуб-каналі «Суспільне Ужгород» 24 серпня, — про значення незалежності України для Німеччини. Дивіться думки про незалежність мера Бамберга, голови благодійного фонду «Звʼязки із німцями за кордоном», голови громадської організації «Німецька молодь Закарпаття» та вимушеної переселенки з України.

Історію про підприємницю та військову Збройних сил України, яка служить у Військово-морських силах України, дивіться в День Незалежності на ютуб-каналі «Суспільне Одеса». Олена Грекова — етнічна болгарка з Одеської області, яка залишила успішну підприємницьку діяльність заради того, щоб виборювати незалежність країни.

В ефірі «Українського радіо» напередодні Дня Незалежності і в День Державного прапора України, 23 серпня, о 10:07  — спеціальний святковий випуск програми Романа Коляди «Амбасадори». В студії — амбасадор борщу та української національної кухні Євген Клопотенко.

У проєкті до Дня Незалежності 24 серпня об 11:07 і о 16:07 з ведучими Романом Колядою та Іриною Ждановою говоритимуть, що таке усвідомлення незалежності, коли приходить усвідомлення, що незалежність треба захищати. Серед інших своїми думками про це з авторами поділяться: 

О 13:35 Роман Коляда підготував програму на тему: «Що їсти… на День Незалежності? Ми знаємо і борщ, і вареники, і сирник… і тисячі інших страв. Але яка може бути головною стравою національного свята, як індичка на День подяки чи паска на Великдень?». 

О 17:07 і о 22:07 на хвилях «Українського радіо» стартує другий сезон проєкту «Батьки засновники» Наталії Соколенко і Сергія Стуканова. Сезон відкриває програма про Тараса Шевченка за участі Оксани Забужко — письменниці, публіцистки, філософині й авторки легендарної монографії «Шевченків міф України». 24 серпня дивіться цей випуск на ютуб-каналі «Українського радіо». 

З 18:00 до 19:00 години гостем студії «Українського радіо» буде доктор філософських наук, професор Євген Бистрицький. Ведучий Владислав Красніцький разом з гостем програми кинуть філософський погляд на історичний шлях України за 33 роки незалежності.   

На радіо «Культура» 24 серпня: 

Протягом дня в ефірі радіо «Культура» звучатиме поезія Тараса Шевченка «Мені однаково, чи буду…» у виконанні Юрія Прохаська, «Новий закон Архімеда («Не руш моїх кіл…»)» Оксани Забужко в авторському виконанні та вірш «Він в ЗСУ» Максима Кривцова в авторському виконанні. 

В українській культурі безліч символів, зокрема музичних, тож і на майдані Незалежності, і в бомбосховищі українці й українки співають, щоб знайти сили в найтемніший час. Протягом дня 24 серпня слухайте на радіо «Культура» знакові композиції, що стали символами України, найголовнішою музикою в історії нашого народу, його духу і прагнень у проєкті «Музичні символи української державності»

На радіо «Промінь»:

Саме в День Незалежності «Радіоточка» відзначає свій перший рік роботи: вона розпочала мовлення у 2023 році. Цьогоріч на хвилях «Радіоточки» — культові пісні, що стали частиною нашої культури та ідентичності. Кожна пісня — це вже історія, кожна нота — це щемкі спогади, а кожне слово — надія на краще майбутнє. Українці по всьому світу мають доступ онлайн до безлічі українських пісень минулих десятиліть, різних музичних напрямів та жанрів на сайті «Українського радіо» та в застосунку «Суспільне радіо». Понад тисячу пісень з архівів Суспільного, які записувалися в Будинку звукозапису «Українського радіо» виконавцями 60–70-х років, звучать в ефірі. Радіослухачі можуть почути великий пласт української музики, яка замовчувалася в радянські часи й не доходила до слухача.

У святковому випуску «Слей шоу» до Дня Незалежності з ведучою Марією Тучкою гостями будуть Володимир Кохан, ютуб-проєкт «Хащі», та Олеся Котубей-Геруцька, авторка проєкту «Прощавай, імперіє!» на ютуб-каналі «Суспільне Культура». З гостями й глядачами пригадаємо шлях до відновлення незалежності, поговоримо про вчора, сьогодні і про завтра.

22 серпня на ютуб-каналі «Суспільне Культура» вийде випуск «Прощавай, імперіє!» з Ярославом Грицаком, Меланією Подоляк, Даркою Гірною та Олегом Новіковим про те, як дискусії та сварки можуть обʼєднувати й розділяти українців, і до чого тут вплив Російської імперії. 

Запис трансляції «Деколонізаторок» за 20 серпня з Валентиною Сотниковою та Маріам Найєм уже доступний для перегляду на ютуб-каналі «Суспільне Культура». У випуску про незалежність відповідали на запитання глядачів та зачитували й обговорювали найцікавіші коментарі.

До Дня Незалежності диджитал-команда Суспільного оформлює для соцмереж цитати громадських та культурних діячів. На каналі «До речі» в тіктоку дивіться відео про книжки про незалежність та історію України, а також як українці відзначають День Незалежності. 

Крім цього, дивіться на платформах Суспільного в диджиталі двосерійний фільм «Тисячолітня війна», а наприкінці цього тижня вийде випуск «Artилерії» на ютуб-каналі «Суспільне Культура» про історію української важкої музики та як на неї вплинула війна.

На платформі унікальних архівних відео та аудіо «Суспільне Медіатека» — десятки записів, пов’язаних із проголошенням, святкуванням та ставленням українців до незалежності в різні роки. На платформі вже доступні такі матеріали:

Фото: Суспільне

stv.detector.media