stv.detector.media
06.06.2013 10:14
Мустафа Найєм з колегами презентує громадське онлайн-ТБ
11 червня Мустафа Найєм разом із командою презентують проект громадського інтернет-телебачення. Воно буде спеціалізуватися на розслідуваннях і фінансуватися фондами, громадськими організаціями та приватними особами.

Як повідомив «МедіаБізнесу» Мустафа Найєм, під проект вже зареєстрована громадська організація, а інформація про те, що на онлайн-телебачення вже виділені гранти, як повідомляли деякі ЗМІ, не відповідає дійсності.

«Поки що їх просто нема на що виділяти», – сказав Найєм, і підтвердив, що пропозиції про грошові внески вже поступали від приватних осіб. Але, за словами Найєма, про формат і джерела фінансів можна буде говорити тільки після офіційної презентації проекту.

Ідея crowdfunding, яку розглядали від початку, була визнана недієздатною: внесків користувачів навряд чи вистачить для забезпечення якісних розслідувань. А саме це у проекті ставиться в пріоритет.

Передбачено колективне керівництво онлайн-ТБ: всі питання будуть розглядати експертна і програмна ради.

«Такий принцип було обраний для того, щоб рішення були прозорими, зваженими і не залежали від волі однієї людини», – прокоментував Мустафа Найєм.

До команди вже залучені журналісти Дмитро Гнап, Роман Скрипін, Юлія Банкова, Євген Глібовицький, Зураб Аласанія і багато інших. Також до співпраці в рамках конкретних розслідувань будуть залучатися позаштатні журналісти.

На питання, чи приєднаються до онлайн-телебачення колишні співробітники TVi, Найєм відповів, що поки що він презентує проект одноособіно, але цілком можливо, що та частина журналістів, що після звільнення з TVi поки не знайшли роботу, приєднається до проекту, але про це можна буде говорити вже після запуску.

Також залишається відкритим питання щодо мовлення: чи буде це окрема платформа, чи код для вставки на ресурсах-партнерах.

Нагадаємо, що Мустафа Найєм очолював профспілку, до якої входили 31 колишні журналісти TVi. Одразу після звільнення Найєм заявляв про плани створення нового проекту, який би був дійсно прозорим, «без олігархів» і прихованої редакційної політики.

Джерело: MediaБизнес

stv.detector.media