stv.detector.media
25.06.2013 14:04
BBC звинувачує мера Анкари в залякуванні журналістів
Британський суспільний мовник звинуватив мера Анкари Ібрахіма Меліха Гекчека (İbrahim Melih Gökçek) у залякуванні одного з журналістів BBC.

Як ідеться в заяві телерадіокомпанії, турецька кореспондентка BBC Селін Гіріт (Selin Girit) піддалася атакам в соціальних мережах з боку мера Анкари через висвітлення протестів. BBC заявляє, що Гіріт отримала безліч повідомлень з погрозами. Компанія закликала турецьку владу не висловлювати претензії до журналістів безпосередньо, а користуватися спеціальними сервісами BBC. Британський Національний союз журналістів також засудив турецьку влада за погрози на адресу журналістів.

У відповідь мер Анкари Ібрахім Меліх Гекчек заявив, що вважає нападки на Туреччину з боку британьского суспільного мовника неприйнятними.

Кампанію проти Селін Гіріт Ібрахім Меліх Гекчек розгорнув у мікроблозі Twitter в неділю, 23 червня. Зокрема, він звинуватив журналістку у тому, що вона працює на британську влади, яка зацікавлена у розвалі турецької економіки.

Мер Анкари також закликав своїх прихильників залишати повідомлення з хештегом, який можна перекласти як «Селін Гіріт, не будь англійським шпигуном». Хештег із звинуваченнями на адресу журналістки став трендом у Туреччині. Проте деякі турецькі користувачі, які не підтримують позицію влади, розгорнули відповідну кампанію, запустивши хештег «Меліх Гекчек провокатор».

BBC була одним з кількох зарубіжних засобів масової інформації, яких прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan) дорікнув в упередженому висвітленні турецьких протестів. Незадовго до цього турецька служба BBC Türkçe оголосила про припинення телевізійного мовлення в країні через місцевий телеканал NTV: суспільний мовник звинуватив турецький канал у цензурі після того, як канал зняв з ефіру одну з програм BBC, присвячену мовчанню турецьких ЗМІ на початку протестів.

Масові протести тривають у Туреччині з початку червня. Почавшись зі спроб захистити стамбульський парк Гезі, вони незабаром переросли в антиурядові демонстрації. В результаті зіткнень протестувальників із поліцією загинули п'ять людей, кілька тисяч отримали поранення і травми.

Джерело: Лента.ру

stv.detector.media