stv.detector.media
06.07.2013 14:34
«Свобода» працюватиме над законопроектом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України»
3 липня було схвалено в першому читанні законопроект «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Депутат Ігор Мірошниченко (ВО «Свобода»), наголошує, що створення суспільного мовлення є зобов'язанням України перед Парламентською асамблеєю Ради Європи, а також багаторічною вимогою журналістських і громадських організацій країни.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Ігор Мірошниченко вважає позитивним той факт, що після багаторічної історії відхилень законопроєктів про суспільне мовлення в парламентах IV, V та VI скликань, нарешті ухвалили цей документ.

«В умовах окупованого інформаційного простору, приватизованого олігархами та тотально контрольованого владою, ухвалення у першому читанні закону про суспільне мовлення є першим подихом свободи. Законопроєкт спрямований на створення підвалин мовлення, яке відповідатиме загальноприйнятим принципам свободи слова та незалежної журналістики», – зазначив пан Мірошниченко.

Водночас націоналіст звернув увагу на те, що законопроєкт має багато вад і не дає достатніх гарантій незалежности майбутнього суспільного мовлення, на відміну від альтернативного депутатського документа, авторами якого були Андрій Шевченко, Тарас Кутовий і сам Ігор Мірошниченко. Тому «Свобода» утрималася під час голосування за урядовий проект закону.

Як зазначає прес-служба «Свободи», депутатський законопроєкт унеможливлює всі ризики впливу влади на редакційну політику суспільного мовника. У ньому передбачено джерела фінансування органів управління суспільним мовленням на базі всіх парламентських фракцій та уряду. Також передбачено систему залучення до ради суспільного мовлення представників громадськости. Тому всі ці деталі свободівці врахують у своїх поправках та пропозиціях до другого читання.

Ігор Мірошниченко зазначив, що посилено працюватиме над підготовкою до другого читання ухваленого урядового закону з метою залучення досвіду, що був акумульований в опозиційному законопроєкті.

«Ми будемо вносити багато пропозицій для того, щоби суспільне мовлення стало справді незалежним та позбавленим впливу будь-якої влади», – каже депутат.

Нагадаємо, що в робочій групі буде працювати й Андрій Шевченко, який також висловив свою готовність удосконалювати майбутній закон.

Джерело: ВО «Свобода»

stv.detector.media