Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
«UA: Перший» покаже:
О 9:00 – документальний фільм «93: Бій за Україну» (2018 рік) режисерки Лідії Гужви й військового Вадима Вейді, який розповідає про бойовий шлях 93-ї окремої механізованої бригади. Про найгарячіші 18 місяців початку війни на сході України діляться спогадами бійці, багатьох із яких уже немає серед живих.
О 10:00 хвилиною мовчання вшанують пам’ять загиблих захисників України.
Упродовж дня канал показуватиме власні тематичні ролики режисерки-документалістки Сніжани Потапчук, присвячені військовослужбовцям різних родів військ, які героїчно загинули, захищаючи батьківщину.
Об 11:55 на Михайлівській площі Києва розпочнеться вшанування пам’яті захисників України, котрі загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Суспільна студія транслюватиме поминальну панахиду за загиблими під проводом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія та церемонію покладання квітів на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору. У студії працюватиме ведуча Дарія Гірна, яка коментуватиме заходи з нагоди Дня пам’яті захисників України.
О 13:30 – спецпроєкт Суспільного «Іловайськ 08.2014» (2018 рік) про героїзм українських військовослужбовців, які потрапили в «Іловайський котел». Матері загиблих воїнів, їхні побратими й військова медсестра розкажуть усю правду про страшну трагедію. Другу серію спецпроєкту покажуть о 20:30.
О 14:45 – власний документальний проєкт «Мирний птах» (2019) Сніжани Потапчук, який розповідає історію родини Старченків, яких за допомогу українській армії внесли до «чорного списку» так званої «ЛНР».
О 15:45 – документальний проєкт режисерки Сніжани Потапчук «Синдром війни. Я повернувся» (2019). Герої фільму — кавалер ордена Богдана Хмельницького III ступеня Кирило Недря та військовий медик Роман Бабич, який урятував життя 600 захисників, — розповідають про свій період адаптації в суспільстві після війни.
Усі документальні фільми і проєкти суспільні канали показували у попередні роки.
29 серпня «UA: Культура» покаже:
О 10:00 хвилиною мовчання вшанують пам’ять воїнів, котрі загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
О 10:07 – документальний фільм «Луганський форпост» (2018) про чотиримісячну операцію українських військ — оборону Луганського аеропорту влітку 2014 року.
Об 11:15 – документальна стрічка «Перехрестя Балу» (2017) про українських воїнів, котрі взимку 2015-го героїчно захищали блокпост «Балу» біля Дебальцевого, не даючи ворогові відрізати місто від звільнених територій.
О 12:30 – документальний фільм «Висота 307,5» (2019 рік) — про події одного з найважчих боїв за час окупації — протистояння 25 січня 2015 року в Дебальцевому, коли ворожі танки в окопах переїжджали українських бійців.
О 13:40 – документальна стрічка «На Схід» (2019 рік). Головний герой фільму Андрій брав участь в обороні Луганського й Донецького летовищ, відтоді його життя назавжди пов’язане з тією частиною нашої країни, куди він час від часу повертається — на схід. Це не лише подорож у минуле, а й спільний портрет сучасної української армії.
О 14:50 – документальний фільм «Заміновані вірністю» (2019 рік) про фронтову вівчарку Баді, котра стала оберегом і символом вірності для захисників незалежної України. Це зворушлива історія, де чотирилапий боєць — провідник для бойових побратимів — перших добровольців.
О 15:50 – документальна стрічка «Одесити на Донбасі» (2017 рік). Сім одеситів — військові й волонтери, які вирішили піти на фронт, — розкажуть, як їх змінила війна і як це сприйняли вдома, у рідній Одесі. Відверта розповідь, із якими проблемами зіткнулися герої фільму після повернення та як здобутий на війні досвід змінив їхні життя.
О 17:00 – документальний фільм «Війна: історії початку» (2019 рік) про учасників бойових дій: медиків, волонтерів і ветеранів — котрі несподівано знайшли свою любов на війні. Весілля в окопі й медовий місяць на передовій — такі реалії воєнного життя. Однак випробування, яких довелося зазнати цим людям, лише зміцнили їхні стосунки.
О 17:40 – документальна стрічка «Капелани» (2015 рік). Погляд на війну на сході України очима священників — чотири історії про тих, хто бореться за людські душі на передовій. У кожного із цих героїв свій шлях на схід.
О 19:00 — прем’єра програми Суспільного «На східному фронті» (2020). Ведучі Юрій Макаров та Євген Степаненко дізнаються від мешканців прифронтових міст і військових про справжню ситуацію на фронті. Знімальна група рухалася лінією розмежування з півдня на північ, побувавши в Маріуполі, Широкиному, Волноваському районі й на шахті
О 20:25 – документальний фільм власного виробництва «Хрест перший. Блокпост під Волновахою» (2017 рік) про трагічні події, що сталися 22 травня 2014 року на блокпосту неподалік міста Волноваха. Спогадами про цей день діляться бійці 51-ї окремої механізованої бригади.
О 21:15 – спецпроєкт: ведучі Юрій Макаров і Лук’ян Галкін у студії обговорять, що стало справжньою причиною трагедії на блокпості, хто винен та як реагують ветерани АТО на сьогоднішнє припинення вогню на Донбасі. Гостем стане режисер фільму «Хрест перший. Блокпост під Волновахою» та учасник бойових дій на Донбасі (2014–2016) Владислав Васильченко.
О 22:00 – документальна стрічка власного виробництва «Мирний птах» (2019) режисерки Сніжани Потапчук.
Нагадаємо, у День Незалежності «UA: Перший» посів 4-те місце за часткою серед аудиторії 18+.