Звільнені ведучі GPB опротестовують рішення як політично мотивоване

Рішення про звільнення журналістів 17 вересня прийняв виконуючий обов'язки генерального директора Georgian Public Broadcaster Тамаз Ткемаладзе, за його словами, у зв'язку з їхньою упередженою позицією.

«Ми вчинили абсолютно справедливо. Суспільному мовнику не відповідає тон цих програм, населення роздратоване. Ток-шоу, яке представляє тільки одну сторону є неприйнятним», с заявив Ткемаладзе.

Звільнені журналісти висловили припущення, що звільнення пов'язані з заявою прем'єр-міністра Бідзіни Іванішвілі про те, що в якості одного з варіантів свого відсторонення від належного йому ж «Дев'ятого каналу» він розглядав його приєднання до GPB. Незабаром Іванішвілі відкинув цей варіант, а наприкінці серпня взагалі закрив «Дев'ятий канал».

«Однозначно, це політичне рішення. Вчора ми дізналися, що ведучою нового щоденного політичного ток-шоу на Першому каналі GPB буде Ека Берідзе – ведуча приватного телебачення Іванішвілі. За якою логікою ми є упередженими, а Ека Берідзе – ні? Тут усе дуже просто: Іванішвілі зробив те, що хотів: співробітників «Дев'ятого каналу» перевів сюди, не виконав тільки одне – не віддав Першому каналу техніку», – заявила Квесітадзе.

На відміну від Давида Пайчадзе, Ека Квесітадзе має намір опротестувати прийняте рішення в суді, а також зустрітися з іноземними дипломатами, щоб «надати точну інформацію, яким чином відбувається тиск над вільними ЗМІ перед президентськими виборами».

У той же час проти Квесітадзе і Пайчадзе виступають активісти руху «Громадянська солідарність», які називають їх псевдожурналістами. Учасники акції звинувачують ведучих в лобіюванні інтересів колишньої правлячої партії президента Міхаїла Саакашвілі «Національний рух».

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що керівник інформаційної служби GPB Софо Мосідзе відкрито звинуватила голову наглядової ради та в. о. гендиректора у політичних інтригах.

Джерело: NewsGeorgia

comments powered by Disqus