Журналісти ERT називають нове суспільне ТБ Греції «піратським»

10 липня на частотах телеканалу ERT з перебоями у вечірньому ефірі транслювали старий художній фільм. Наступного дня на цій частоті буол видно лише різнокольорові хвилі, глобус і логотип EDT, що є абревіатурою від назви «Грецьке суспільне телебачення».

Як повідомляє інформаційна агенція dpa, перші спроби відновити мовлення здійснюються з маленької приватної телестудії у передмісті Афін. Урядовці заявляють, що вже восени планують запустити повноцінну ефірну сітку. Поки ж EDT показуватиме фільми та серіали, а новини виходитимуть лише у вигляді субтитрів.

Тим часом 2700 співробітників державної телерадіокомпанії, звільнені місяць тому раптовим рішенням уряду, продовжують страйк у штаб-квартирі ERT. Страйкарі випускають під старою назвою телеканал в інтернеті, а запущений на їхніх частотах канал називають «піратським», передає afp. Співробітники ERT закликали колег з приватних телеканалів у четвер, 11 липня, провести п'ятигодинний страйк солідарності.

Мета уряду – відновити мовлення державного телеканалу «в більш компактному вигляді», повідомив держсекретар Пантеліс Капсіс (Pantelis Kapsis). Коли вийдуть в ефір державні радіостанції, поки невідомо. У середині червня уряд оголосив про негайне закриття державної телерадіокомпанії. 2700 її співробітників втратили роботу. Припинили мовлення три телеканали, один супутниковий канал, три загальнонаціональних і 19 регіональних радіостанцій.

Закриття державної телерадіокомпанії обернулося масштабним страйком по всій країні та урядовою кризою. З урядової коаліції вийшла одна з партій. Новий кабінет міністрів сформували дві інші партії. Утім, новий уряд спирається на дуже хитку більшість у декілька голосів.

Співробітники ERT не збираються припиняти страйк, доки уряд не відновить їх на роботі, повідомляє dpa. Страйкарі зайняли штаб-квартиру телерадіокомпанії, тому уряду й доводиться користуватися послугами приватної студії. У свою чергу, держсекретар Капсіс закликав звільнених співробітників ERT припинити страйк і подавати заявки на працевлаштування у новій телерадіокомпанії. Відбір відбудеться на конкурсній основі. Очікується, що кількість співробітників EDT буде у рази меншою. Урядовці пояснюють необхідність скоротити штат державної телерадіокомпанії вимогами міжнародних кредиторів до заощадження бюджетних коштів. Штат ERT міністри називають «роздутим», а співробітників телерадіокомпанії – «розбещеними незаслуженими привілеями». Уряд приписує державній телерадіокомпанії марнування €300 млн на рік.

Джерело: Deutsche Welle

comments powered by Disqus