Затриманий в Україні білорус Юрій Політика сподівається на обмін із Павлом Шаройком

svaboda.org

Про це повідомляє білоруська служба «Радіо Свобода».

«Маю велику надію на обмін», – цитує слова Юрія Політики «Радіо Свободи».

28 серпня суд у Чернігові продовжив йому арешт ще на два місяці. Наступне засідання суду призначене на 3 жовтня.

Громадянина Білорусі Юрія Політику судять в Україні за звинуваченням у шпигунстві, його підозрюють у збиранні на українській території секретної інформації на користь іншої держави.

Раніше повідомлялося, що у Білорусі мають намір Павла Шаройка обміняти на громадянина Білорусі Юрія Політику, якого в Україні підозрюють у шпигунстві. Громадянин Білорусі Юрій Політика був затриманий 16 червня 2017 року на кордоні України при виїзді в Білорусь. СБУ звинувачує його в передачі секретних даних іноземній державі, які стосуються подій в АТО та Збройних сил України. 

Посол України в Білорусі Ігор Кизим сказав, що питання про можливий обмін засудженого за шпигунство в Білорусі Павла Шаройко слід задавати білоруській стороні, а всі додаткові запитання – Міністерству закордонних справ України.

Нагадаємо, затриманого  25 жовтня 2017 року  власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка Верховний суд Білорусі засудив на більше восьми років позбавлення волі.

Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за ст. 358 КК Білорусі (шпигунство). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

На каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» є відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі сказав, що затриманий у Мінську Комітетом державної безпеки Білорусі журналіст Павло Шаройко має бути звільнений  якнайшвидше.

comments powered by Disqus