Yle – рекордсмен фінського ТБ з обсягів контенту вітчизняного виробництва

За даними дослідження Міністерства зв'язку, в день ТБ пропонує фінському глядачеві загалом 193 години телетрансляцій. З цієї кількості п'яту частину становлять реаліті-шоу. Більша частина програм, пропонованих фінському глядачеві телеканалами, приходить з Америки. 39% телепрограм складають спочатку американські передачі.

Вітчизняні передачі становлять 35% від загальної кількості телепрограм. Показник знизився на 5% порівняно з минулим роком. Передачі, зняті в Скандинавії та інших країнах Європи, займають в цілому 24% ефірного часу, і 2% віддано програмами, знятим в решті куточках світу.

Найбільшу кількість вітчизняних телепрограм пропонують своїм глядачам телеканали суспільного мовника Yleisradio. Більше половини експонованих Yle передач становлять фінські документальні телепрограми та фільми. Тим часом, такі телеканали як SuomiTV і Fox заповнюють 80% ефірного часу програмами американського чи канадського виробництва.

З жанрів найбільш популярним є реаліті-шоу. Потік телепрограм на 21% складається з реаліті-передач. На другому місці за популярністю – іноземні серіали, їхня кількість становить 19%. Вітчизняний кінематограф не так популярний – всього 2% від ефірного часу припадає на його частку. Розважальні та музичні передачі в цілому створюють 14% ефіру, 9% – це закордонні повнометражні фільми, стільки ж транслюється і lifestyle-передач. Новинні та інформаційні програми займають 12% трансляцій.

Джерело: Yle

comments powered by Disqus