Владу Киргизстану закликають відмовитися від нового закону про суспільне мовлення

28 листопада близько ста осіб зібралося на одній з площ міста. Серед них відомі журналісти, громадські діячі і просто небайдужі. Вони тримали кульки блакитного кольору, що символізують свободу. Учасники намагалися привернути увагу до способу, в який приймаються нові закони.

18 листопада парламент Киргизької республіки прийняв закон «Про Суспільну телерадіомовну корпорацію КР». Закон, що передбачає розпуск Наглядової ради, двічі повертався до розгляду парламенту із зауваженнями президента.

Голова ОТРК Кубат Оторбаєв, який також взяв участь в акції, та члени Наглядової ради вважають закон неконституційним, адже в день прийняття закону були присутніми близько 20 депутатів, однак за результатами голосування вийшло близько 80 голосів. 

У своїй попередній заяві члени Наглядової ради зазначили: «Киргизстан – єдина країна в Центральній Азії, яка зробила перший крок у лібералізації засобів масової інформації за допомогою створення суспільного телебачення в країні. Реформа державного мовника, розпочата Наглядовою радою ОТРК, принесла відчутні результати завдяки злагодженій роботі колективу та менеджменту ОТРК. Менше ніж за рік реформована сітка мовлення ОТРК, розроблена стратегія переходу на цифрове мовлення, запроваджено редакційні принципи відповідно до міжнародних стандартів, створено інститут омбудсмена ОТРК для захисту інтересів телеглядачів і радіослухачів».
 

Кульмінацією флеш-мобу, організованого медівниками на підтримку Наглядової ради Суспільної телерадіомовної корпорації, став запуск кульок у повітря.

За матеріалами Кnews, Кtrk.

comments powered by Disqus