У Раді Європи закликали парламент відхилити зміни до закону про суспільне мовлення про «20 депутатських хвилин»

Про це йдеться на сайті Ради Європи.

«17 квітня 2018 р. очікується, що український парламент буде обговорювати та голосувати щодо нової поправки до Закону України «Про суспільне телерадіомовлення», який обмежить незалежність національного суспільного мовника", - зазначається у повідомленні.

Йдеться «про зміни до статті 18 проекту закону (№6681)  закону, які зобов’яжуть суспільного мовника «висвітлювати діяльність виконавчої гілки влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування або їхніх посадових осіб, визначених іншими законами». Якщо його приймуть, це означатиме, що «UA:Перший» буде зобов’язаний надавати безкоштовний ефір кожному члену парламенту (20 хвилин в місяць на державних або профінансованих каналах), разом з іншими можливими вимогами, які можуть бути визначені пізнішими законами. Поточна редакція Закону «Про суспільне телерадіомовлення» виключає такі зобов’язання у «UA:Перший», залишаючи на розсуд мовника та його редакційної ради вирішувати, яку діяльність висвітлювати».

На Платформі нагадують, що 22 лютого 2018 року, після відкликання законопроекту №7395 Верховною Радою партнерські організації Платформи заявили, що цю справу «вирішено», роблячи висновок, що більше немає активної загрози свободі ЗМІ. Зважаючи на нові обставини та нову загрозу незалежності суспільного мовника, партнерські організації платформи знову б’ють на сполох, як і 22 лютого 2018 року, та закликати український парламент відхилити запропоновані зміни.

Нагадаємо, Європейська мовна спілка (EBU) також сильно стурбована запропонованою поправкою до Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення», яка загрожує редакційній незалежності суспільного мовлення.

Крім того, РПР закликала парламент не втручатися в редакційну політику Суспільного мовника.

Нагадаємо, 17 квітня 2018 року на порядок денний Верховної Ради може бути винесений законопроект авторства Максима Бурбака та Миколи Федорука №6681 “Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення України" (щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в ЗМІ)”. Положення цього законопроекту протирічать стандартам Ради Європи щодо гарантій редакційної незалежності суспільного телерадіомовлення, Україна зобов’язалася дотримуватися.

Раніше РПР закликала Верховну Раду України не виносити на голосування законопроект №7395.  Через протест громадськості і вимогу не вносити такі правки до закону про Суспільне мовлення, 7 лютого 2018 року Вікторія Сюмар  відкликала цей проект.

У грудні 2017 року Комітет з питань свободи слова підготував законопроект № 7395 про порядок висвітлення діяльності органів влади у відповідь на проект Максима Бурбака та Миколи Федорука щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в ЗМІ України (зміни до закону про Суспільне).

comments powered by Disqus