У НСТУ вважають підпал авто програми «Схеми» спробою залякування журналістів

Про це зазначено у заяві компанії, опублікованій на корпоративному сайті Суспільного.

«Такі залякування й заподіяння матеріальної шкоди журналістам і громадським активістам стають системними. Суспільний мовник висловлює занепокоєння через наступ на свободу слова в Україні», – йдеться у заяві.

Програму «Схеми: корупція в деталях» транслюють на суспільному телеканалі «UA: Перший» щочетверга о 21:45.

Програма «Схеми: корупція в деталях» є проєктом «Радіо Свобода», яка багато років поспіль робить розслідування та аналітику політичної корупції. Авторка й ведуча програми — Наталка Седлецька в кожному випуску разом із командою журналістів розкривають у прізвищах та деталях, як чиновники зловживають наданою їм владою.

Журналісти програми нещодавно наголошували, що під час зйомок останнього матеріалу за ними вели спостереження.

Як писав «Детектор медіа», у Броварах Київської областіл в ніч на 17 серпня 2020 року невідомі підпалили авто проєкту журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях», яке належить водію програми Борису Мазуру. Головна редакторка програми Наталка Седлецька вважає, що підпал пов’язаний з професійною журналістською діяльністю, яка «комусь дуже не подобається». Поліція Київської області розпочала кримінальне провадження за цим фактом, подію кваліфікували як умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу.

Президент Володимир Зеленський відреагував на підпал авто, зазначивши, що сподівається на швидке розслідування цієї справи. Він додав, що не допустить переслідувань або залякувань за критику влади. Міністерство культури та інформаційної політики закликало швидко та неупереджено розслідувати справу про підпал авто.

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій виключили версії про коротке замикання й необережність з вогнем.

comments powered by Disqus