Тарас Аврахов просить Мін’юст провести службове розслідування і повернути речові докази

У листі йдеться про те, що співробітники виконавчої служби, які раніше лише писали відписки, вдерлися без попередження керівництва до кабінету гендиректора ДП «Укртелефільм» та бухгалтерії і винесли комп’ютери-носії інформації відразу після того, як до прокуратури надійшли заяви про кримінальні правопорушення колишніх головного бухгалтера та керівника відділу кадрів «Укртелефільму». На думку Тараса Аврахова, ці два факти можуть бути пов’язані.

Про це йдеться в листі на адресу міністра юстиції Павла Петренка, копія якого є у розпорядженні «Детектора медіа».

 «Хочу звернути увагу на наявність процедурних неоковирностей, а ще й на очевидну логіку подій. 4 квітня 2018 року голова комісії з перетворення звертається до Київської прокуратури №4 із заявами про кримінальне правопорушення колишнього головного бухгалтера Пєхової С.В. та колишнього керівника відділу кадрів Казакової О.І., а вже 5 квітня група осіб на чолі з начальником Дніпровського РВ ДВС Корольовим М.А. та старшим державним виконавцем Дніпровського РВ ДВС Федориною А.М., виламавши двері, вдирається до кабінету генерального директора, опечатані кабінети бухгалтерії та відділу кадрів, звідки виносяться комп’ютери-носії інформації», – зазначає в листі Тарас Аврахов.

За словами Аврахова, дійсно, протягом останніх трьох років зарплата на підприємстві «Студія «Укртелефільм» не виплачувалася, нарощувалися борги і перед співробітниками, і перед бюджетом. «Протягом усього цього часу виконавча служба обмежувалася листами-попередженнями. У березні-квітні 2018 року Комісії з перетворення вдалося не тільки сформувати модель погашення заборгованості по зарплаті, а й виплатити 880 тисяч гривень, що становить майже половину обтяжень. І саме в цей час державні виконавці вриваються в приміщення ДП «Укртелефільм».«Керівництво ДП «Укртелефільм» не було поінформоване про захід, не було пред’явлено жодних документів, які підтверджували право здійснювати винесення майна, не було навіть запропоновано підписатися під описом винесеного майна», – заявляє голова комісії з перетворення «Укретелефільму».

У коментарі «Детектору медіа», Тарас Аврахов уточнив, що через такі дії виконавчої служби було відчинено опечатані задля збереження доказів протиправних дій приміщення бухгалтерії та відділу кадрів, з обох кабінетів було винесено комп’ютери, на яких зберігалася вся службова інформація. «Протиправні дії співробітників виконавчої служби дали можливість звільненим посадовим особам винести документи суворої звітності, які є, по суті, речовими доказами», – сказав він.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до Дніпровського РВ ДВС.

Раніше повідомлялося, що держвиконавці описують майно «Укртелефільму» і виносять комп’ютери нібито за заборгованість по заробітній платі.

Як писав «Детектор медіа», Комісія з реорганізації «Укртелефільму» визнала страйк незаконним і звільнила головбуха і начальника відділу кадрової роботи.

Нагадаємо, раніше Комісія з реорганізації вирішила на «Укртелефільмі» перерозподілити повноваження, оптимізувати структуру і поміняти замки.

Студія «Укртелефільм» має два варіанти розвитку: або увійти до НСТУ, або припинити існування, вважає голова комісії з перетворення «Укртелефільму» Тарас Аврахов.

Це вже друга спроба перетворити «Укртелефільм» із ДП на ПАТ із подальшим об’єднанням із ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Через зрив приєднання у 2015-2016 роках «Укртелефільму» до Суспільного мовника парламент у травні 2016-го ухвалив спеціальний закон, яким вивів «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення ПАТ «НСТУ». У серпні 2017 року уряд ухвалив постанову про порядок перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» на ПАТ «Укртелефільм».

21 червня 2017 року генеральним директором «Укртелефільму» став Віктор Підлісний, який наразі має виконувати рішення Комісії з перетворення. До складу комісії з перетворення «Укртелефільму» ввійшли окрім інших і директор юридичного департаменту Національної суспільної телерадіокомпанії України Максим Дорофеєв, і член наглядової ради НСТУ Тарас Аврахов, який виконує обов’язки в цій комісії на громадських засадах. У грудні 2017 року Держкомтелерадіо призначив пана Аврахова головою комісії з перетворення.

Нагадаємо, що реформатори «Укртелефільму» стикнулися із саботажем колективу студії, який кілька років не виробляє фільмів і зриває всіма можливими способами приєднання до Суспільного мовника. До того ж досі тривають багаторічні судові процеси, пов’язані з продажем житлових та офісних площ, що належать студії, в новозбудованому адміністративно-житловому комплексі за адресою Туманяна, 15-А в Києві. Комплекс збудовано на землі, що перебуває в оренді «Укртелефільму», поруч із самою студією. Зголосившись на цей проект, студія, яка вже понад десять років не отримує державного фінансування, хотіла заробити кошти нібито на виробництво фільмів.

comments powered by Disqus