Щоб Суспільне запрацювало, треба міняти закони – Вінтонів

Про це він сказав у проєкті Романа Скрипіна «16+».

«Треба багато законів міняти для того, щоб  воно (Суспільне – Ред.) запрацювало так, як має працювати. Ідея суспільного дуже правильна», – зазначив Роман Вінтонів.  

За його словами, у НСТУ він отримав великий досвід, але не задоволений своєю роботою.

«Я робив все, що міг. Дуже багато вчився. Я не задоволений своєю роботою. Якщо повернутися у часі, то напевне не можна було інакше робити», – сказав він і додав, що наразі не має бажання повертатися на Суспільне у ролі менеджера, але планує співпрацювати з мовником у творчих проєктах.

Роман Вінтонів розповів, що на його роботу впливав бюджет і час. «Бюджету було менше, ніж витрат: електроенергія, податок, земельний податок, зарплати… В таких умовах важко працювати, тобі доводиться вибирати, на що витрачати свій ресурс», – сказав тележурналіст.

Рішення про звільнення з посади члена правління НСТУ він прийняв у зв’язку з тим, що збільшилося навантаження, команда взяла на себе велику кількість завдань у підготовці до нового сезону. Роману Вінтоніву довелося обирати: або посаду члена правління НСТУ і ночувати у компанії, щоб досягти результату, або займатися «Телебаченням Торонто». Два проєкти не можна було тягнути, не було б ніякого результату сказав пан Вінтонів.

Він зазначив, що команда, яка прийшла з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією, тривалий час через недофінансування мала у пріоритеті зберегти людей і не розвалитися, щоб компанія не стала банкрутом. За його словами, якби прийшла інша команда і вибрала іншу стратегію, глобально був би той самий результат, оскільки у компанії  є проблеми з бюджетом, критика і нерозуміння, для чого стільки грошей (порівнюють бюджет «1+1» і Суспільного, згадуючи лише про «UA: Перший», забуваючи, що це ще три канали «Українського радіо», філії у всіх регіонах і Будинок звукозапису з симфонічним оркестром, хором і ансамблем народних інструментів).

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» у 2014 році, зі змінами у 2015, 2016 і 2017 роках.

Зазначимо, у 2017 році Суспільне мовлення на виробництво програм мало 0 гривень 0 копійок. Подібна ситуація була і 2018 році, коли на Суспільне виділили вдвічі меншу суму, ніж передбачено Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України».  Бюджет Суспільного на 2019 рік теж не був повний: зарплата 58,6%, оплата послуг 21%. 

Із 15 травня 2017 року по  5 серпня 2019 року Роман Вінтонів обіймав посаду члена правління НСТУ, звільнився за згодою сторін. 

Після звільнення Роман Вінтонів і надалі працює як ведучий Майк Щур у програмі «Ґрати, песик, дужка, гривня, знак питання, долар, нуль», яка виходить на Суспільному.

comments powered by Disqus