Рада при президентові рекомендує Кабміну і парламенту не допустити суттєвого скорочення фінансування НСТУ

Про це «Детектору медіа» повідомив секретар Ради Вадим Міський.

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України рекомендує Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України не допустити суттєвого скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, яке спричинило б зупинку роботи каналів Суспільного мовлення.

«Перед прийняттям рішень щодо секвестру державного бюджету, ми закликаємо Уряд та Парламент провести консультації з Національною суспільною телерадіокомпанією України для визначення рівня видатків на 2020 рік, які забезпечать можливість підтримувати життєдіяльність групи радіостанцій та телеканалів НСТУ для якісного інформування громадян в період надзвичайної ситуації», – йдеться у рекомендаціях Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України.

Зі всіма рекомендаціями можна ознайомитися тут.

Як писав «Детектор медіа», бюджет Суспільного у 2020 році мав становити 1 млрд 711 млн 516 тис, це на 300 мільйонів гривень менше, як передбачено у законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України».

Рахунки Суспільного залишаються під арештом через борг держави компанії «Євроньюз». У лютому Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (станом на 27 березня це 350 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

26 березня 2020 року стало відомо, що Кабінет міністів України пропонує Верховній Раді скоротити фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України на 750 мільйонів гривень.

27 березня Команда Суспільного мовника звернулася з відкритим листом до Кабінету Міністрів України з проханням не зменшувати видатків на діяльність телерадіокомпанії та переглянути наміри щодо скорочення видатків на сферу культури. У заяві наголошено, що Україна може залишитися без Суспільного мовника внаслідок перегляду держбюджету.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликає Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України провести консультації з наглядовою радою та менеджментом Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) для визначення рівня видатків на 2020 рік, які забезпечать можливість підтримувати життєдіяльність групи радіостанцій та телеканалів Суспільного для якісного інформування громадян у період надзвичайної ситуації. 

Офіс Ради Європи в Україні наголосив, що відповідно до стандартів Ради Європи (Рекомендацій КМ 1996 і 2012 рр. і Рекомендації ПАРЄ 2009 р.), фінансування суспільного мовника повинне бути достатнім для виконання його суспільної місії, передбачуваним та стабільним. Також, з організаціями суспільного мовлення мають проводитися консультаціі щодо рівня фінансування, необхідного для виконання своєї місії та завдань, їхня думка має враховуватися при визначенні рівня фінансування.

comments powered by Disqus