Протестувальники із закритими обличчями і в костюмі мультяшного героя Нулика вимагали відставки Аласанії

10 мітингувальників, серед яких вирізнявся учасник у костюмі героя, на ім’я Нулик, із російського анімаційного мультсеріалу, представилися ініціативною групою громадян міста Києва і вимагали вжити заходів для розвитку суспільного телебачення та радіомовлення. Про це йдеться на сайті «UA: Суспільне мовлення».

«Майже всі протестувальники затуляли обличчя плакатами й відмовлялися спілкуватися з журналістами UA: Перший. Тільки двоє учасників акції погодилися розповісти, чому прийшли сюди: жінка в костюмі героя мультфільму, яка не захотіла представитися, й чоловік, котрий назвався Василем Петренком. Пан Василь сказав, що про акцію йому повідомила знайома, яка проте, сама не прийшла. Жінка в костюмі героя мультфільму пояснила журналістам, що хоче дивитися якісне телебачення й тому вимагає відставки керівника Суспільного. Як саме це дозволить покращити контент на телеканалі, пояснити вона не змогла», – повідомила прес-служба НСТУ.

Учасники акції стояли з плакатами: «Аласанію у відставку», «Зураб, на що потратив мільярд?», «Аласанія, тебе призначили керувати, а не красти», «Суспільне телебачення не кормушка для Аласанії», «Суспільному телебаченню чесних керівників».

Член правління НСТУ Роман Вінтонів виявив у вимогах протестувальників немало помилок і намагався на це звернути увагу «ініціативної групи». Учасники акції зачитали заяву «до керівництва НТКУ», в якій висловили занепокоєння ситуацією, що склалася на національному суспільному телебаченні. На їхню думку, на Суспільному почалося «занедбання» замість процвітання й громадяни не побачили «підвищення рейтингів НТКУ». У заяві було зазначено, що бюджет Суспільного становить 971 мільйон грн, замість 776 млн грн. «Однак виправлення неточностей не зацікавило нікого з учасників протесту», – сказали у компанії.

Під час акції протесту біля будівлі телерадіокомпанії також перебував журналіст Олег Дейнека, повідомили у НСТУ.

Нагадаємо, це не перша акція протесту під стінами телецентру. Буквально вчора, 12 липня, під головним офісом НСТУ протестували учасники ВО «Свобода». У прес-службі «Свободи» прокоментували сайту «Суспільне. Детектор медіа»: «Акцію біля НСТУ ініціювала Київська міська організація ВО "Свобода" з вимогою не допустити посилення цензури на телебаченні. На пікетуванні були присутні не лише члени партії, але й пересічні кияни, які відгукнулися на заклик свободівців. Люди вийшли не за конкретну телепрограму, а загалом проти впровадження цензури за критику влади».

26 червня 2018 року чоловіки у камуфляжі на камеру телеканалу ZIK вимагали під «Олівцем» припинити показ футболу з Росії.  Як повідомляв «Детектор медіа», матчі фінальної частини Чемпіонату світу з футболу 2018 року ексклюзивно показють на телеканалах «Інтер» і НТН з 14 червня по 15 липня. НСТУ продала права на трансляцію Чемпіонату світу з футболу «Інтеру».

Додамо, НСТУ продала права на трансляцію Чемпіонату світу з футболу-2018, аби не тільки не транслювати подію, що відбувається в країні-агресорі, а й щоб не втратити права на трансляцію Чемпіонату світу-2022.

Фото: suspilne.media

comments powered by Disqus