Прем’єр-міністр Австралії розкритикував суспільного мовника за «непатріотичність»

telegraph.co.uk

Посилаючись на публікацію матеріалів колишнього розвідки США Едварда Сноудена (Edward Snowden) і сюжет про операції австралійського флоту проти біженців з Індонезії, колишній журналіст Ебботт сказав, що загальнонаціональний мовник мусить бути «хоч трохи прихильним до своєї держави».

«Багато хто зараз відчуває, що ABC інстинктивно приймає сторону будь-кого, тільки не Австралії», – сказав він у коментарі комерційній радіостанції 2GB, яка відома прихильністю до уряду.

«Я думаю, що це проблема. Ви як національний мовник повинні мати абсолютну прихильність до істини і хоч трохи прихильності до своїх. Ви не можете так різко критикувати свою власну державу. Ви, безумовно, мали дотримуватися принципу презумпції невинуватості у відношенні до військово-морського флоту Австралії та його старанних представників», – звернувся Ебботт до суспільного мовника.

Пан Ебботт сказав, що він стурбований рішенням АВС висвітлювати матеріали «зрадника» Сноудена – колишнього американського шпигуна, який, зокрема, розкрив інформацію про те, що австралійські агенти прослуховують телефони індонезійських лідерів, включаючи президента та його дружину. Ця історія призвела до кризи у дипломатичних відносинах між Австралією й Індонезією.

«Здається, ABC насолоджувалися, коли транслювали свідчення зрадника. Вони не просто повідомили, але і взяли на себе ініціативу рекламувати їх», – обурюється Ебботт.

У свою чергу, Тоні Ебботта звинуватили в атаках на демократію.

Політичний оглядач Майкл Гордон (Michael Gordon) назвав коментарі прем’єра «лицемірними», зазначивши, що суспільний мовник просто висвітлив одну з топових тем тижня.

«Тирада Тоні Ебботта на адресу ABC демонструє глибоко помилкову думку про роль мас-медіа. Тим більше вражає, що це каже людина, яка пишається своїм журналістським минулим. Дуже дивна думка: що зміст контенту має бути продиктований ідеями націоналізму чи патріотизму. Це не зовсім вдало вписується в модель здорової демократії з вільними, справедливими та безстрашними ЗМІ», – написав він у виданні The Age.

Австралійські опозиціонери вважають, що ABC має служити «всім австралійцям» і безпристрасно висвітлювати діяльність правлячої партії:

«Від початку існування ABC кожен уряд піддавався пильній увазі з боку суспільного мовника. І ми всі маємо це вітати», – сказала лідер опозиційної Лейбористської партії Австралії Таня Пліберсек (Tanya Plibersek).

ABC повідомили новину про коментарі Ебботта, але відповідь не дали.

Джерело: The Telegraph

comments powered by Disqus