Представники громадянського суспільства серед «червоних ліній» для Зеленського назвали незалежність НСТУ

Вони склали перелік можливих «червоних ліній», які рекомендують президенту не порушувати. Повний текст заяви опублікований на сайті«Детектор медіа».

«Як представники громадянського суспільства ми окреслюємо перелік можливих “червоних ліній” – якщо президент їх порушить, це неминуче призведе до погіршення як внутрішньополітичної, так і зовнішньої ситуації навколо нашої країни», – йдеться у заяві.

Серед «червоних ліній» є про ЗМІ та інформаційну політику:

  • використання ЗМІ для пропаганди нової влади;
  • відновлення роботи російських соціальних мереж та російських телеканалів в Україні;
  • спроби скасування незалежності Суспільного мовлення: передчасна заміна складу його наглядової ради чи фінансовий тиск.

Також у заяві «червоною лінією» називають тиск на регуляторів (АМКУ, НКРЕКП, Національну раду з питань телебачення і радіомовлення) та використання їх в інтересах політичних сил чи груп, на противагу підтримці в їх реформуванні заради посилення та збільшення незалежності).

«Перетин цих “червоних ліній” буде індикатором того, що Президент не прагне справжніх демократичних змін, не хоче постання чеснішого і відповідальнішого урядування, хоч обіцяв це під час виборів», – наголошують у заяві.

Заяву підписали Український кризовий медіа-центр, Данило Лубківський, заступник Міністра закордонних справ України (2014), Інститут масової інформації, Центр громадянських ініціатив-ЦЕГРІН, Центр економічної стратегії, ГО «Детектор Медіа», ГО «Інтерньюз-Україна», Центр глобалістики «Стратегія ХХІ», Рада зовнішньої політики «Українська призма», EuromaidanPress, Texty.org.ua, Євген Степаненко, очільник Суспільного театру, ведучий програми «Війна і мир», Юрій Макаров, письменник, член правління Суспільного мовлення та інші.

«Якщо ви бажаєте доєднатися до підписантів – заповніть форму за посиланням», пропонують активісти.  

comments powered by Disqus