НСТУ відправить представника від України на дитяче «Євробачення-2018», проте відмовиться від телеверсії відбору

junioreurovision.tv

Про це повідомила прес-служба НСТУ.

«Суспільне вперше відмовляється від телевізійної версії національного відбору та проведе відбірковий етап лише онлайн, адже це дозволить мінімізувати витрати на виробництво», – зазначили у компанії.  

У НСТУ підкреслили, що разом із тим, проблема сплати річних членських внесків до ЄМС та обов’язкового внеску за участь у дитячому пісенному конкурсі «Євробачення-2018» залишається відкритою. Так само поки немає коштів для забезпечення участі української делегації на міжнародному етапі конкурсу.

Щоб сплатити щорічний внесок до Європейської мовної спілки , потрібно 19 млн грн.

Україна стала двадцятою країною, що братиме участь у міжнародному пісенному конкурсі. Дитячий пісенний конкурс «Євробачення» – щорічний міжнародний конкурс, в якому можуть брати участь діти країн-учасниць ЄМС віком від 8 до 15 років (з 2007 року від 10 до 15 років). Україна дебютувала у змаганні у 2006 році. У 2012 році українка Анастасія Петрик перемогла на конкурсі з піснею «Небо». У листопаді 2018 року конкурс відбудеться в місті Мінськ, Білорусь.

9 липня у НСТУ заявили, що вперше з 2006 року Україна не має можливості відправити свого представника на щорічний телевізійний конкурс – дитяче «Євробачення». Причиною відмови від участі у пісенних змаганнях є недофінансування на 50 % Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка як член Європейської мовної спілки щороку забезпечує участь України в «Євробаченні».

У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено лише 776 млн грн,  що не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року, оскільки це фінансування вдвічі менше суми, гарантованої Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2 % видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн.

Членкиня Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександра Кольцова, відповідальна за розважальний напрям діяльності Суспільного, назвала п’ять аргументів, чому дитяче «Євробачення» потрібне Україні. Одна з них – «нам, як суспільству, бракує історій успіху і боротьби за результат змалку. Ми маємо демонструвати дітей-рольових моделей – творчих, зосереджених, амбіційних та працьовитих».

comments powered by Disqus