НСТУ спростувало повідомлення про радіаційну небезпеку на Тернопільщині, передане по «UA:Українське радіо Тернопіль»

17 лютого 2019 року о 9:30 ранку на хвилях  (87,7 FM) пролунало повідомлення про радіаційну небезпеку в регіоні, що не відповідає дійсності. Про це повідомив офіційний сайт ПАТ «НСТУ».

«Екстрене оповіщення населення про надзвичайні ситуації у Тернопільській області здійснює Управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації шляхом переривання сигналу Суспільного радіо та трансляції власної інформації. «UA: Українське радіо Тернопіль» автоматично ретранслює повідомлення Управління, тож не має впливу на зміст інформації чи час його появи в ефірі. Як повідомила Тернопільська обласна державна адміністрація, сьогодні стався збій програмного забезпечення системи оповіщення, що й спричинив запуск в ефір недостовірної інформації», – йдеться у повідомленні Суспільного.

За інформацією НСТУ, обласна державна адміністрація поширила офіційне спростування, зазначивши, що радіаційна ситуація в області — у нормі, на АЕС Хмельницької та Рівненської областей — без надзвичайних подій.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна повідомив, що щодо причин збою програмного забезпечення Управління з питань цивільного захисту населення, включно з теоретичною можливістю зовнішнього втручання у роботу апаратури, буде проведено службове розслідування.

Команда Суспільного мовника Тернопільщини оперативно надала представникам Управління доступ до ефіру для спростування неправдивої інформації та висловлює повну готовність і надалі допомагати представникам влади у поширенні правдивої інформації про радіаційну ситуацію в регіоні.

comments powered by Disqus