Німецький політик пішов у відставку через тиск на мовник ZDF

Причиною скандалу, який і привів у результаті до відставки Штреппа, став його дзвінок до редакції новин телеканалу ZDF. Прес-секретар нібито хотів дізнатися, чи буде в програмі репортаж зі з'їзду земельної організації Соціал-демократичної партії Німеччини – політичного суперника ХСС.

Але журналісти розцінили дзвінок як спробу чинити на них тиск. У ЗМІ піднявся шум, опозиція не забарилася дати власну критичну оцінку діям Ханса Міхаеля Штреппа, після чого у нього не залишилося іншого виходу, як подати у відставку.

Відомий німецький політичний консультант Міхаель Шпренг (Michael Spreng) бачить справу так: «Штрепп просто нерозумний чоловік, який не збагнув, що часи феодального і авторитарного ставлення до преси минули».

Однак у суперечці з німецькими політиками журналісти деколи зазнають і поразки.

Саме так трапилося з Ніколаусом Брендером (Nikolaus Brender), який  до 2010 року займав посаду головного редактора суспільного мовника ZDF. Він був відомий незалежністю суджень і готовністю називати речі своїми іменами. Частину політиків це не влаштовувало. І тут їм на допомогу прийшла структура суспільно-правових медіакомпаній Німеччини.

Їхню роботу контролюють наглядові ради і поради керівництва, до складу яких входять представники різних суспільних груп, в тому числі й політичних партій. Більшість у раді керівників ZDF на той момент становили прихильники Християнсько-демократичного союзу (ХДС). І вони просто не продовжили трудовий договір з головним редактором, який так любив свободу слова.

Джерело: Deutsche Welle

comments powered by Disqus