Населення Швеції довіряє суспільним ЗМІ більше, ніж королівській родині

Найбільш позитивні оцінки громадян отримали суспільні канали «Шведське радіо» і «Шведське телебачення» (SVT). Натомість, на нижніх позиціях списку опинилися партія «Шведські демократи» і королівська родина.

«У нинішньому столітті королівський двір здав свої позиції. Ми бачимо, що до політиків довіра поступово зростає, до суспільних ЗМІ – залишається на стабільному рівні, а до королівської сім'ї – постійно знижується», – повідомив в інтерв'ю телеканалу SVT професор Гетеборзького університету Серен Холмберг (Seren Holmberg), який брав участь в роботі над барометром цього року.

Оцінку рівня довіри населення до різних державним відомств, громадських організацій, компаній та підприємств, політичних діячів, а також всіляким брендів Медійна академія проводить вже 17-й раз. Респонденти дають свої оцінки за п'ятибальною шкалою. Всього в опитуванні цього року взяли участь 1200 осіб.

Позитивне ставлення громадян до суспільних ЗМІ простежується вже протягом багатьох років. «Я розцінюю це як підтвердження того, що глядачі і слухачі сприймають наші програми як якісні довіряють їм незалежно від жанру подачі інформації», – зазначила ген директор SVT Єва Хемільтон (Eve Hamilton).

Що стосується суспільних інститутів, то лідируючу позицію тут займають університети і вузи  (65%  населення довіряє їм), за ними йде система охорони здоров'я (57% ). До політичних партій відношення досить нейтральне – 15% довіри громадян. 

Джерело: HBL.fi

comments powered by Disqus